Zapraszam za zawody strzeleckie Battlefield #4/2019 na strzelnicy w Fort Marian w Malechowie

Już w najbliższą sobotę 12 października 2019 r. od godziny 10, na strzelnicy Battlefield w Fort Marian w Malechowie odbędą się kolejne zawody strzeleckie organizowane przez Koszaliński Klub Strzelecki “Kaliber”.

W trakcie zawodów będzie łącznie sześć konkurencji strzeleckich, po dwie z karabinu, strzelby gładkolufowej oraz pistoletu centralnego zapłonu.

Konkurencje karabinowe  będą tradycyjnie z karabinu centralnego zapłonu na odległość 100 metrów. Pierwsza konkurencja z karabinu, który może być zaopatrzony w optyczne przyrządy celownicze, druga konkurencja z przyrządami mechanicznymi.

W zakresie konkurencji  ze strzelby gładkolufowej, poza tradycyjnie organizowanym przez nasz klub strzelaniem do tarczy, zorganizowana zostanie konkurencja na czas. Zawodnik będzie miał do ostrzelania 5 celów metalowych w odległości 10 metrów każdy, a zwycięzcą zostanie ten zawodnik, którzy położy cele najszybciej.

Zupełną nowością będą konkurencje pistoletowe. Będą to dwie konkurencje z pistoletów centralnego zapłonu kal. 9 mm Para, który nazywamy pojedynkami strzeleckimi. Będzie element celności ale i szybkości strzelania no i pewna rywalizacja pomiędzy pojedynkującymi się zawodnikami. W  najbliższych zawodach nie przewidujemy strzelań pistoletowych tarczowych. Proszę zwrócić na to uwagę i uważnie zapoznać się z regulaminem zawodów.

Opłata startowa (wsparcie organizacji zawodów) wynosiła będzie 50 zł za pierwszą konkurencję i po 20 zł za każdą kolejną konkurencję, w której zawodnik zdecyduje się wystartować. Opłata startowa płatna jest gotówką w trakcie wpisywania na listę zawodników w biurze zawodów. Zawodnicy, którzy podczas zawodów wykonują funkcje sędziowskie, porządkowe lub inne organizacyjne – uzgodnione z organizatorem zawodów, uiszczają opłatę startową w wysokości 50 zł, niezależnie od tego w ilu konkurencjach strzeleckich biorą udział.

Można powiedzieć, że tradycyjnie już wśród wszystkich zawodników wpisanych na listę zawodników, którzy będą uczestniczyli we wszystkich konkurencjach strzeleckich, w trakcie trwania zawodów rozlosowany zostanie egzemplarz broni palnej (niespodzianka), który zawodnik otrzyma po udzieleniu poprawnej odpowiedzi na konkursowe pytanie z zakresu wiedzy o strzelectwie sportowym i broni palnej, podane przez organizatora zawodów podczas ich trwania. Odbiór broni nastąpi z zachowaniem rygorów ustawy o broni i amunicji w koncesjonowanym sklepie.

Zawody odbywały się będą z udziałem obserwatora wojewódzkiego związku sportowego, a udział w nich będzie się uprawniał do przedłużenia licencji zawodniczej PZSS.

Stawiamy na bezpieczeństwo, a więc zawody odbędą się według regulaminu zamieszczonego poniżej.

Download (PDF, 251KB)

Do udziału w zawodach zachęcam sam obiekt strzelnicy i muzeum w Fort Marian, które dla uczestników zawodów jest otwarte do zwiedzania.