Masowe morderstwo – czyli porachunki bandyckie na cmentarzu w Gwatemali

2019-10-22 05:43 (AFP/PAP) Gwatemala/6 zabitych w rezultacie strzelaniny na cmentarzu

Sześć osób poniosło śmierć a cztery zostały ciężko ranne w strzelaninie, która wybuchła podczas pogrzebu – poinformowały służby medyczne.

Do strzelaniny, która – według policji – była rezultatem porachunków między rywalizującymi gangami przestępczymi, doszło na cmentarzu La Verbena położonym na przedmieściach stolicy Gwatemali.

Lokalna stacja telewizyjna przekazała obrazy, na których widać zakrwawione zwłoki na głównej alei cmentarza i pomiędzy grobowcami.

Gwatemala jest jednym z najniebezpieczniejszych krajów świata. Co roku dokonywanych tam jest ok. 4500 zabójstw mających przeważnie związek z przemytem narkotyków, lub rozrachunkami rywalizujących gangów. (PAP)

Gdyby nie fakt, że każde morderstwo sprawia czyjś ból i łzy, można by żartobliwie napisać, że cmentarz to odpowiednie miejsce na porachunki bandyckie.

Przestępcy mają broń i nie szanują żadnych reguł. Warto zapamiętać tą naukę. Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej przerażający. Niestety to dowód, że nasza cywilizacja się kompletnie stacza.

Metodą naprawy cywilizacji nie jest coraz więcej surowych praw. Metodą jej naprawy jest naprawa człowieka. Do tego nie przepisy są potrzebne, a sięgnięcie przez po Biblię i odkrycie na nowo objawionego tam dobrego Boga.

Bez tego niczego naprawić się nie da. Takie jest niezmiennie moje zdanie.