W Niemczech wkrótce za niepoprawne myślenie będzie zakaz posiadania broni

2019-10-30 14:07 (PAP) Niemcy/ Rząd zaostrza walkę z prawicowym ekstremizmem (powinno być: narodowo-socjalistycznym)

Rząd Niemiec przyjął w środę 9-punktowy plan w sprawie walki z przestępstwami motywowanymi ideologią skrajnie prawicową (powinno być: narodowo-socjalistyczną) i nienawiścią. Przewiduje on m.in. ograniczenie dostępu do broni, a także umożliwienie skuteczniejszego ścigania za groźby w internecie.

Przyjęcie planu to konsekwencja ataku z 9 października na synagogę w mieście Halle na wschodzie Niemiec. Zginęły wówczas dwie przypadkowe osoby. Celem zmian ustawowych jest “umożliwienie stosowania wszelkich dopuszczalnych przez konstytucję środków w walce z nienawiścią, prawicowym (powinno być: narodowo-socjalistycznym) ekstremizmem i antysemityzmem”.

Jedna z najważniejszych zmian, którą przyniesie implementacja planu, będzie dotyczyć firm internetowych: portale społecznościowe będą zobowiązane do zgłaszania nielegalnych wpisów i zawartości organom bezpieczeństwa. W przypadku uzasadnionego podejrzenia będą musiały też udostępniać adres IP użytkownika, żeby umożliwić jego ściganie. Będzie to dotyczyć głównie wpisów grożących śmiercią i podburzających do przemocy.

W przyszłości agresywne obelgi w sieci będą podlegać surowszym karom ze względu na to, że mają one “nieograniczony zasięg”, a poprzez “rzekomą anonimowość w sieci często są bardzo agresywne” – czytamy w dokumencie przyjętym przez gabinet Angeli Merkel.

Zgodnie z propozycją lokalnym politykom zostanie zapewniona specjalna ochrona przed zniewagami i zniesławieniem w internecie. W tym celu zostanie zmieniony kodeks karny i rozszerzona definicja “osoby publicznej”.

W Federalnym Urzędzie Kryminalnym (BKA – odpowiednik polskiego CBŚP) zostanie utworzony specjalny wydział do zwalczania “przestępstw motywowanych nienawiścią w sieci”. BKA i Urząd Ochrony Konstytucji (BfV) otrzymają więcej środków i prerogatyw do inwigilacji środowisk skrajnie prawicowych.

Zgodnie z planem opracowanym przez ministerstwa sprawiedliwości i spraw wewnętrznych osoby ubiegające się o pozwolenie na broń będą sprawdzane przez BfV. Dotychczas nie było to praktykowane.

BfV jest służbą specjalną zajmującą się w RFN bezpieczeństwem wewnętrznym. Do jej zadań, oprócz kontrwywiadu, należy też walka z terroryzmem i ekstremizmem.

Ekstremiści prawicowi – wszyscy, którzy odwiedzają mojego bloga wiedzą doskonale, że to taki zabieg słowny, który ma za cel utrudnienie współczesnym zwrócenie uwagi na to, że obecni politycy realizują programy socjalne tow. Adolfa Hitlera. Adolf Hitler był wybitnym niemieckim działaczem SOCJALISTYCZNYM. Warto o tym pamiętać, że był przywódcą narodowosocjalistycznej partii niemieckich robotników zwanej w skrócie NSDAP. Robotnicza myśl socjalistyczna była głęboko zakorzeniona w jego filozofii, z elementem narodowym. Ten ludobójca nie był prawicowcem i jego naśladowcy też nie są.

W Niemczech jak czytam realizuje się plan ograniczania praw z uwagi na myślozbrodnie. Myślozbrodnia dzisiaj jest definiowana jako ekstremizm prawicowy (chodzi o narodowosocjalistyczny), ale przecież definicję można zmieniać swobodnie. Dzisiaj za myślenie narodowosocjalistyczne zakazane będzie posiadanie broni, już może to się zmienić.

To co uskuteczniają Niemcy jest bardzo niebezpiecznym precedensem. Odbierane będą ludziom prawa nie z tego powodu, że coś złego zrobili, a z tego powodu, że coś zrobić mogą. Ta możliwość poznawana jest po tym o czym myślą, o czym piszą, co mówią. Jak pisałem, dzisiaj jest to narodowy socjalizm określany jako prawicowy ekstremizm, jutro będzie to np. brak należytego szacunku dla unii europejskiej i jej organów.

Niemcy realizują antywartości Adolfa Hitlera. Przecież ten towarzysz zakazał np. Żydom posiadania broni, bo byli Żydami. Przecież to czysty nazizm, tylko nie brunatny, a niebieski z pięknymi gwiazdkami.