Zwyczajne morderstwo w Kalifornii aby było bardziej dramatycznie nazwane zostało strzelaniną

2019-11-14 21:30 (Reuters,AP/PAP) # dochodzi informacja o dwóch ofiarach śmiertelnych oraz o postrzeleniu się przez napastnika. #

USA/ Dwie osoby zmarły w wyniku strzelaniny w szkole w Kalifornii (opis2)

Dwie osoby zmarły na skutek strzelaniny, do której doszło w czwartek w szkole średniej w mieście Santa Clarita w południowej Kalifornii – poinformowały władze miejscowego szpitala. Napastnik postrzelił pięć osób oraz siebie.

Ofiary śmiertelne to 16-letnia dziewczyna i 14-letni chłopiec. W dwóch miejscowych szpitalach przebywają jeszcze dwie dziewczyny w wieku 14 i 15 lat oraz drugi 14-latek.

Szeryf hrabstwa Los Angeles Alex Villanueva przekazał, że napastnik, który ma 16 lat, został schwytany i także przebywa w szpitalu. Jego stan jest ciężki, bowiem, jak piszą agencje, postrzelił się w głowę.

“Zatrzymany znajduje się w lokalnym szpitalu pod policyjnym nadzorem. W tej chwili jest tylko jeden podejrzany, ale prowadzimy dochodzenie i badamy wszystkie aspekty tej sprawy” – powiedział szeryf. Dodał, że policja znalazła i zabezpieczyła broń domniemanego napastnika – półautomatyczny pistolet kaliber 45 mm.

Według służb podejrzany, ubrany na czarno mężczyzna o azjatyckich rysach twarzy, był widziany na terenie szkoły.

“Byłam bardzo przerażona. Trzęsłam się” – mówiła jedna z uczennic, której wypowiedź pokazała telewizja NBC. Jak dodała, widziała zakrwawioną osobę leżącą na ziemi. Wyjaśniła, że w pewnym momencie ludzie zaczęli w panice uciekać, a ona skryła się pod stołem, gdzie czekała na przyjazd policji.

Inna z uczennic powiedziała, że w szkole słychać było pięć strzałów, a kilku jej przyjaciół ukrywało się w szafie.

Do szkoły Saugus High School, położonej ok. 50 km na północny wschód od Los Angeles, uczęszcza ok. 2,3 tys. uczniów. Na terenie obiektu znajduje się kilkanaście budynków. Media informują, że do zdarzenia doszło kilka minut przed rozpoczęciem lekcji. (PAP)

osobnik, który strzelił se w pustą łepetynę i jest podejrzewany o morderstwo

Żadna to strzelanina, tylko zwyczajne morderstwo. Jakiś pomylony koleś ukradł komuś broń, bo nie mógł jej posiadać zgodnie z prawem. Poszedł do miejsca gdzie był zakaz posiadania broni i zrobił komuś krzywdę, a na koniec strzelił se w łeb. Z nikim się nie strzelał, a więc nie była do strzelanina, a zwyczajne morderstwo. Wszystko to można wywnioskować z tej depeszy PAP i to jest prawdziwy przekaz, a nie te drętwe teksty o strzelaninie w szkole.

Jeżeli to była strzelanina, to masowe egzekucje dokonywane przez Niemców na bezbronnych Polakach podczas II wojny światowej też były strzelaninami z udziałem Niemców i Polaków. Zastanawiam się czy nadejdzie taki czas, że twórcy tego kłamliwego przekazu o “strzelaninach w USA” to zrozumieją?

2019-11-16 03:37 (Reuters,AP, AFP/PAP) USA/Sprawca strzelaniny w szkole w Kalifornii zmarł w szpitalu

16-letni uczeń szkoły średniej w Santa Clarita, w południowej Kalifornii, który w czwartek otworzył ogień do swoich kolegów, zmarł w piątek w szpitalu z odniesionych ran – poinformował szeryf hrabstwa Los Angeles Alex Villanueva. Sprawca nie wyjaśnil powodów swojego postępowania.

Napastnik, zidentyfikowany jako Nathaniel Berhow, postrzelił pięć osób, z których dwie zmarły, oraz siebie strzelając sobie w głowę.

Został przewieziony do szpitala w stanie ciężkim i zmarł zanim policja zdołała go przesłuchać. Nie zostawił też żadnego listu, który mógłby rzucić jakieś światło na przyczyny ataku.

“Wiemy, że atak został dokonany z premedytacją, ale na tym etapie nie znamy szczegółów, ani przyczyn” powiedział Villanueva na konferencji prasowej jeszcze przed śmiercią Berhowa. “Z tego co wiemy wybierał przypadkowe ofiary. Nie zdołaliśmy ustalić żadnych powiązań między podejrzanym i jego ofiarami poza tym, że uczęszczali do tej samej szkoły” – dodał.

Ofiary śmiertelne Berhowa to 16-letnia dziewczyna i 14-letni chłopiec. W dwóch miejscowych szpitalach przebywają jeszcze dwie dziewczyny w wieku 14 i 15 lat oraz drugi 14-latek.

Według sąsiadów sprawcy, był on zamknięty w sobie, ale miał kolegów i przyjaciół, którzy go odwiedzali. Interesował się bronią palną, ale nie był jej fanatykiem.

“Nie był typem skorym do wszczęcia rozmowy. Był spokojny, pełen rezerwy do innych, ale bycie introwertykiem nie jest czymś rzadko spotykanym” – powiedział jeden z sąsiadów Berhowa, 33-letni Jared Axen.

Do szkoły Saugus High School, położonej ok. 50 km na północny wschód od Los Angeles, uczęszcza ok. 2,3 tys. uczniów. Na terenie obiektu znajduje się kilkanaście budynków. Media informują, że do zdarzenia doszło kilka minut przed rozpoczęciem lekcji. (PAP)