Mam dowód niewinności Jacka W. z Płocka, który strzelał w obronie własnej! Czy Prokurator Generalny zainteresuje się materiałem?

Ciągle wracam do sprawy Jacka W. z Płocka, który bronił się używając broni palnej. Ostatnio prezentowałem dokumenty z akt sądowych we wpisie pt. Dokumenty z akt sądowych sprawy Jacka W. z Płocka, który bronił się używając pistoletu. Wcześniejsze wpisy o tej sprawie sprawie są dostępne poniżej.

Na skutek interwencji Prokuratora Generalnego Prokuratura Rejonowa z Płocka istotnie spuściła z tonu, z aktu oskarżenia o usiłowanie zabójstwa zostało niewiele, ale wciąż prawda nie zatriumfowała. Prokuratura i sąd orzekający nie dostrzegł, że pan Jacek W. broni się, że mamy do czynienia z przypadkiem obrony koniecznej. Pan Jacek W. został skazany przez Sąd Okręgowy w Płocku na karę 2 lat pozbawienia wolności. 

Podobno Sąd Okręgowy w Płocku nie chciał wykonać analizy poklatkowej nagrania video ze zdarzenia. Podobno zdaniem sądu byłoby to przedłużanie postępowania, wniosek obrony w tym przedmiocie został oddalony, a oskarżony skazany bez takiej analizy filmu.

Na szczęście są ludzie dobrej woli, którzy znają się na takich sprawach, a najważniejsze mają wrażliwość na krzywdę i pragnienie aby to sprawiedliwość triumfowała. Przedstawiam analizę poklatkową filmu dokumentującego wydarzenia z lokalu Lisia Jama. Zobaczcie jak wiele można zobaczyć w filmie, czego na pierwszy rzut oka zupełnie nie widać.

Film ze zdarzenia, którym dysponował Sąd Okręgowy w Płocku, a wcześniej Prokuratura Rejonowa w Płocku:

Analiza poklatkowa zdarzenia:

Download (PDF, 3.44MB)

No i co powiecie? Można przysiąść z wrażenia? Ja zaniemówiłem, jak zapoznałem się z tym materiałem. Krok po kroku, za rączkę zostałem przeprowadzony przez całe zdarzenie. Na własne oczy zobaczyłem to czego na pierwszy rzut oka nie było widać. Jacek W. strzelił gdy pan z nożem szedł do ataku. Cóż to jest jak nie obrona konieczna z art. 25§1 kodeksu karnego: Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem?

Może warto wysłać tą analizę do Prokuratura Generalnego, może Prokuratura Krajowa pójdzie nieco dalej niż tylko rezygnacja z zarzutu usiłowania zabójstwa? Chcielibyśmy zobaczyć jak Jacek W. jest uniewinniany. Sprawa jest czarno-biała, tylko trzeba chcieć ją zobaczyć. Dowody niewinności człowieka nie mogą być utajnione, muszą ujrzeć światło dzienne.