Miłujący pokój wyznawcy Allaha dopuścili się rzezi bezbronnych chrześcijan – coś mi się zdaje, że ci chrześcijanie nie posłuchali przykazania Jezusa

2019-12-02 00:23 (Reuters/PAP) Burkina Faso/ 14 zabitych w ataku na kościół

Co najmniej 14 osób zginęło w niedzielę w ataku na kościół na wschodzie Burkiny Faso – podała agencja Reutera, powołując się na źródła bezpieczeństwa i lokalne władze. Napastnicy otworzyli ogień do wiernych podczas porannej mszy.

(Depesze piszą wyjątkowi ignoranci – protestanci nie mają czegoś takiego jak msza. Słowo msza to katolicki obrzęd, którego elementem jest składanie ofiary za grzechy. W rozumieniu biblijnym składnie ofiary za grzechy to bluźnierstwo wobec jedynej ofiary Jezusa uczynionej raz na zawsze na krzyżu. Powinno być nabożeństwo, spotkanie itp.)

Według tych źródeł atak miał miejsce w wiosce Foutouri, w regionie, w który w ciągu ostatniego roku dochodziło do licznych akcji zbrojnych grup powiązanych z Al-Kaidą i Państwem Islamskim.

W ostatnim czasie w Burkinie Faso coraz częściej dochodzi do zbrojnych napaści dżihadystów na kościoły i chrześcijańskich duchownych. Dżihadyści, w wielu przypadkach operujący z baz w sąsiednim Mali, usiłują poszerzać swoje strefy wpływów, dokonując zamachów terrorystycznych właśnie w tym kraju.

Ocenia się, że od 2015 r. w Burkinie Faso w wyniku zamachów terrorystycznych zginęło ponad 600 osób. Liczba osób, które zdecydowały się na opuszczenie swych domostw wzrosła od początku 2019 r. niemal pięciokrotnie – do 500 tys.

W 2017 r. Burkina Faso, Mali, Mauretania, Niger i Czad utworzyły, przy wsparciu Francji, siły Sahel G5, których zadaniem jest zwalczanie grup terrorystycznych działających na południowych obrzeżach Sahary. (PAP)

2019-12-02 02:59 (AFP, dpa/PAP) Burkina Faso/ Dzieci wśród ofiar ataku na kościół

Wśród co najmniej 14 ofiar śmiertelnych niedzielnego ataku na kościół protestancki na wschodzie Burkiny Faso są także dzieci – poinformowały źródła bezpieczeństwa.

Według tych źródeł kilkunastu “silnie uzbrojonych napastników” wdarło się do kościoła, w którym trwało niedzielne nabożeństwo, i “z zimną krwią rozstrzelało wiernych, w tym pastora i dzieci”. Do ataku doszło w miejscowości Hantoukoura w departamencie Foutouri na wschodzie kraju.

Napastnicy uciekli na motocyklach. Wojsko i siły bezpieczeństwa rozpoczęły poszukiwania zabójców.

Prezydent Roch Marc Christian Kabore potępił na Twitterze ten “barbarzyński atak” na protestancką świątynię. Potwierdził liczbę ofiar i złożył kondolencje ich rodzinom.

W ostatnim czasie w Burkinie Faso, także we wschodniej części kraju, coraz częściej dochodzi do zbrojnych napaści dżihadystów na kościoły i chrześcijańskich duchownych. Dżihadyści, w wielu przypadkach operujący z baz w sąsiednim Mali, usiłują poszerzać swoje strefy wpływów, dokonując zamachów terrorystycznych właśnie w tym kraju.

Ocenia się, że od 2015 r. w Burkinie Faso w wyniku zamachów terrorystycznych zginęło ponad 600 osób. Liczba osób, które zdecydowały się na opuszczenie swych domostw wzrosła od początku 2019 r. niemal pięciokrotnie – do 500 tys.

W 2017 r. Burkina Faso, Mali, Mauretania, Niger i Czad utworzyły, przy wsparciu Francji, siły Sahel G5, których zadaniem jest zwalczanie grup terrorystycznych działających na południowych obrzeżach Sahary. (PAP)

Pomijam to, że wyznawcy Allaha mają specyficzne umiłowanie pokoju, że część z nich to zwyczajni rzeźnicy. To już wie cały świat. Nie może być zaskoczeniem to, że właśnie tak postępują. Trzeba to krytykować tylko co po tej krytyce. Praktyczny pożytek z tego żaden. Nie będę krytykował tych, po których można było się takiej rzezi spodziewać, i tak moją krytykę by mieli za nic.

Mam pretensje do ewangelicznych chrześcijan, którzy mając Biblię i uznając jej autorytet nie posłuchali przykazania Jezusa. Jezu Chrystus naprawdę prostymi słowami dał wszystkim tym, którzy chcą go naśladować proste przykazanie:

Wielkanocne przykazanie Pana Jezusa: “Kto nie ma miecza, niech sprzeda płaszcz, a go kupi”

Teraz jest płacz, zgrzytanie zębami, a gdzie był rozum zanim doszło do tej tragedii? Dlaczego mając Biblię, się do nauk z niej płynących nie zastosowali? Mieli taką powinność, obowiązek, nakaz!

Jestem przekonany, że Jezus zostawiając swoim uczniom przykazanie aby mieli się czym bronić, wiedział co mówi. Dzisiejsze czasy są tego szczególnie bolesnym przykładem. Każdego dnia ktoś chce zabijać ludzi za to tylko, że są chrześcijanami.