Wiadomości z Brazylii – gwałtownie przybywa broni palnej w posiadaniu Brazylijczyków, skala morderstw… – sprawdźcie sami

Prezydent Brazylii Jair M. Bolsonaro zamieścił na Twitter wpis zawiadamiający o tym, że liczba rejestracji broni wzrosła w 2019 r. o 50% wobec roku 2018. Prezydent Brazylii napisał również, że zdaniem ekspertów liczba morderstw powinna wzrosną, a o 22% spadła.

Zazdrość człowieka ogarnia, że Brazylijczycy mają Prezydenta, który cieszy się publicznie z tego, że w jego kraju jest coraz więcej broni w rękach przestrzegających prawa obywateli. Politycy w Polsce pod tym względem sprawiają nam wstyd w całym cywilizowanym świecie.

Wiedza ekspercka zawiodła na przykładzie Brazylii. Morderstwa zamiast rosnąć, wyraźnie statystycznie spadają. Nie jest to żadne zaskoczenie dla rozumnych ludzi. Przecież każdy wie albo wiedzieć może, że przestrzegający prawa ludzie wyposażeni w broń palną nie chcą nikogo zamordować.

Ta reguła nie dotyczy tylko Brazylijczyków, dotycz również nas Polaków. Oczywiście nie zdaniem wielu polskich ekspertów – gadających głów w telewizorach, uzasadniających swoją ekspercką wiedzą konieczność trzymania Polaków z daleka od broni.