Z cyklu broń ratuje życie: niepełnosprawna kobieta w swoim mieszkaniu zastrzeliła włamywacza

USA, Teksas, hrabstwo Harris. W sobotnie popołudnie 15 marca 2020 r. dwóch nastoletnich przestępców wybiło szybę w drzwiach prowadzących do mieszkania niepełnosprawnej kobiety.

Otworzyli drzwi i weszli do środka. W mieszkaniu była sama niepełnosprawna kobieta. Gdy usłyszała włamanie sięgnęła po broń i wezwała policję. Gdy przestępcy weszli do mieszkania strzeliła do nich tylko raz.

Przestępcy zaczęli  uciekać. Nastolatek, który pierwszy wszedł do mieszkania został trafiony, zdołał wybiec przed blok mieszkalny, ale tam upadł i zmarł. Drugi został ujęty przez policję.

Policja prowadzi postępowania karne w spawie włamania i zastępczego morderstwa. W tym stanie obowiązuje prawo, że jak ktoś włamie się do cudzego mieszkania i ktoś tam poniesie śmierć, to za morderstwo ponosi odpowiedzialność włamywacz.

Nie muszę pisać, że niepełnosprawnej kobiecie nikt nie stawia żadnych zarzutów?

(źródło khou.com breitbart.com)

Polskie prawo dyskryminuje osoby dotknięte inwalidztwem. Nie muszę tego chyba wyjaśniać jakoś specjalnie. Każdy kto otarł się w jakikolwiek sposób o pozwolenia na broń to, że problemy zdrowotne czasem zupełnie nieistotne z punktu widzenia posiadania broni, dyskwalifikują praworządnych Polaków.

No cóż, może jak ta zaraza co nas aktualnie dotyka minie, będzie nowy klimat na zmiany społeczne. Mówi się, że po koronawirusie będzie zupełnie inny świat. Będzie też inna Polska. Zobaczymy czy zmądrzejemy? Może coś się zmieni, może będzie klimat na dyskusję o prawie do broni.

Cierpliwie czekamy. Z całą pewnością Polska wymaga radykalnych zmian. Ta Polska, którą za oknem widzimy jest po prostu zła. Jest zupełnie wadliwie urządzona, rządzą nią ludzi ograniczeni. Na powyższym przykładzie. No przecież logiczne jest, że np. człowiek na wózku inwalidzkim łobuzom nie ucieknie, to chyba jemu szczególnie potrzebna jest broni. A jednak w tym dziadowskim państwa taka nie może być.