Cytaty na temat prawa do broni (1)

#Koronawirus tematem przewodnim wszystkiego co dzieje się na świecie. Mnie trochę to już męczy.

Dzisiaj garść cytatów na temat prawa do broni, które przygotował jeden z komentatorów tego co na trybunie się pojawia. Bardzo zacna inicjatywa.

Tak sobie myślę, że można by te cytaty opatrzeć jakąś ładną fotką i by pospijały internet. Może to zrobię, a może komuś by się chciało zrobić to elegancko, chętnie zamieszczę. Jakiś czas temu zamieszczałem takie memy na trybunie.

Cytatów dostałem całe mnóstwo, ale nie wszystkie wstawię naraz. Będą wstawiał po troszeczku, aby było nad czym dyskutować.

1

Jak ojcowie konstytucji (amerykańskiej) wiedzieli dobrze, rząd który nie może zaakceptować środków do samoobrony w rękach swoich uczciwych, przestrzegających prawa i płacących podatki obywatelom sam nie jest godny zaufania. Przepisy prawne rozbrajające obywateli dają do zrozumienia, że rząd jest panem, a nie sługą ludzi.

– Jeff Snyder

2

Prawdopodobnie mniej niż 2% posiadanej broni krótkiej i sporo poniżej 1% całkowitej liczby broni będzie kiedykolwiek użyte w celach kryminalnych. Z tego wynika, że użycie broni w celach przestępczych odnosi się do niewielkiego odsetku posiadaczy broni. A to z kolei oznacza,  że  narzucanie wszystkim tych zakazów jest prównywalne z szukaniem igły w stogu siana.

– Gary Kleck, “Point Blank: Handgun Violence In America”

3

Kiedy tylko policja ma broń – mamy do czynienia z policyjnym państwem

– Claire Wolfe, “101 Things To Do Until The Revolution”

4

Jednym z normalnych sposobów, przy pomocy których tyrani osiągają swoje cele bez oporu, jest przez rozbrojenie ludności i kryminalizowanie posiadania bron.

– Constitutional scholar and Supreme Court Justice Joseph Story, 1840

5

Odebranie mi broni bo mogę kogoś postrzelić jest jak obcięcie mi języka bo mogę krzyknąć „Pali się” w zatłoczonym teatrze.

– Peter Venetoklis

6

Prawo do posiadania i noszenia broni słusznie jest uważane jako ukoronowanie wszystkich swobód republikańskich, bo to daje możliwość zabezpieczenia przed przywódcami, którzy są uzurpatorami i dyktatorami.

– Supreme Court Justice Joseph Story of the John Marshall Court