Prezydent Trump stwierdza – sklepy z bronią są niezbędne, to infrastruktura krytyczna w sytuacji kryzysu

NRA aktywnie walczy z zamykaniem sklepów z bronią w całym kraju, nowo zaktualizowane wytyczne Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) wprowadzone przez prezydenta Trumpa (thompsonhine.com)  są odzwierciedleniem tego, co NRA powtarza do znudzenia, czyli, że sprzedawcy broni palnej i amunicji są “infrastrukturą krytyczną”.

28 marca, Agencja Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni i Infrastruktury (CISA) zaktualizowała swoje wytyczne dotyczące infrastruktury krytycznej (cisa.gov), która, według Agencji powinna pozostać czynna pomimo wprowadzania nakazów zamknięcia ze względu na Covid-19.

Nowe wytyczne określają następujących pracowników sektora broni palnej i amunicji jako infrastrukturę krytyczną: “Pracownicy wspierający działalność producentów broni palnej lub amunicji, detaliści, importerzy, dystrybutorzy i operatorzy strzelnic”.

Kilka stanów nakazując zamknięcia sklepów z bronią, opierało się na tym, że CISA nie włączyła sprzedawców broni palnej do wcześniejszych wytycznych. Np. The Free Beacon poinformował, że prokurator generalny New Jersey – Gurbir Grewal (Demokrata) cytował wytyczne jako wsparcie dla gubernatora Phila Murphy’ego (Demokrata) w jego decyzji o całkowitym zakazie transferów broni palnej w Garden State (nraila.org). “To rozporządzenie wykonawcze gubernatora idzie w ślad za wszystkimi pozostałymi rozporządzeniami wykonawczymi, które zawierają postanowienia dotyczące pozostawania w domu i żadne z nich nie zawiera wyłączeń dla sklepów z bronią palną. Wytyczne federalne Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego również nie zawierają tego typu wyjątków, w zakresie dotyczącym obiektów istotnych i nieistotnych” – powiedział Grewal.

Należy podziękować Prezydentowi Trumpowi i jego administracji za ponowne dotrzymanie obietnicy dotyczącej ochrony praw wszystkich praworządnych Amerykanów w zakresie Drugiej Poprawki.

(źródło NRA-ILA opracowanie Maciej Rozwadowski)

Sklepy z bronią w dobie kryzysu i zamknięcia państwa są tak samo ważne jak sklep spożywcze. Tak myślą i postępują rozumni i praktyczni ludzie, który nie są poddani wiecznym ideałom komunizmu, jak rządzący w Polsce.

Tylko taki mam komentarz, bo cóż więcej można napisać. To, że ta podstawowa prawda nie zostanie w Polsce przyjęta przez socjalistycznych polityków, jest chyba oczywiste. Oni uważają takie tezy za szaleństwo, ale prawda jest taka, że to oni są głupi i nierozumni.

Jeszcze kilka zdań w tej sprawie od autora bloga hoplofobia.info: