Były ambasador USA w Japonii: Postępowanie Chin w sprawie zarazy to “Zbrodnia stulecia”

Postawa komunistycznej partii Chin we wczesnych etapach pandemii koronawirusa stawia pod poważnym znakiem zapytania priorytety tego komunistycznego kraju, w którym najwyraźniej stawia się swoją własną politykę wewnętrzną ponad światową ochroną zdrowia publicznego. Według byłego ambasadora USA w Japonii Billa Hagerty’ego, kandydata GOP do Senatu USA z Tennessee, ta decyzja chińskiego rządu była przestępstwem. Podczas wywiadu, który został wyemitowany w piątek w programie The Jeff Poor Show w Huntsville, Hagerty przedstawił ambicje Chin i zauważył, że stawiają one public relations ponad ludzkim życiem.

“Chiny obserwują wszystko i wszystkich” powiedział. “Myślisz o ich planie Belt and Road. Myślisz o rzeczach, które próbują tam osiągnąć. Zasadniczo wykorzystują oni swoją siłę ekonomiczną do bardzo strategicznego pozycjonowania się na najważniejszych szlakach handlowych. I zbudowali tam potęgę wojskową, podczas gdy wiele poprzednich administracji tylko to obserwowało. Prezydent Trump przyjął zupełnie inne podejście do tej sprawy, a moim wielkim zaszczytem było służyć jako jego przedstawiciel w Japonii. Zaczęliśmy budować tam zaporę dla chińskiej ekspansji i naprawdę wraz z Japończykami zauważyliśmy jak istotna jest strategia mająca na celu uczynienie ze Stanów Zjednoczonych głównego partnera w tym regionie”.

“Kooperowałem z Chinami i widziałem jak działają od lat. I mogę ci powiedzieć, że to co próbują teraz zrobić z wirusem Wuhan, to jest zbrodnia stulecia”, kontynuowała Hagerty. “Myślę, że to najlepsza ustawka w historii ludzkości. Kiedy próbowali zachowywać się tak, jakby się u nich nic nie działo – powiedzieli nawet, że to armia Stanów Zjednoczonych jakoś to świństwo tam umieściło. To po prostu niewiarygodne. Wiemy, że epidemia wirusa miała swój początek właśnie tam. Wiemy, że to oni podejmowali wysiłki aby tuszować tą sytuację i nic  nie ujawnić reszcie świata. To kosztowało życie wielu chińczyków. Teraz to się wydostało i będzie kosztować cały świat wiele istnień ludzkich oraz ogromne straty ekonomiczne. Chińczycy grają w to, co moim zdaniem jest grą public relations. To co powinni teraz robić, to ciężko pracować nad zdrowiem publicznym”. Jako główny środek zaradczy mający na celu rozwiązanie niektórych problemów, z którymi Stany Zjednoczone zetknęły się podczas pandemii, Hagerty wskazał wyprowadzenie z Chin produkcji artykułów niezbędnych dla zdrowia i bezpieczeństwa publicznego natychmiast po wygaszeniu epidemii. 

Jeff Poor (źródło breitbart.com tłumaczenie Maciej Rozwadowski)

Tym komunistycznym towarzyszom z Chin, którzy biernie patrzyli jak śmiertelny wirus idzie na cały świat, towarzysze polscy z PiS pomagają uniknąć odpowiedzialności. Polega to na tym, że legendują ich jako niosących pomoc w walce z wirusem. Najpierw pan Duda wdzięczył się pierwszemu towarzyszowi komuniście z Chin, chwaląc go jak dzielnie zwalczał epidemię broniąc świat, a teraz towarzysze polscy pomagają rozpowszechniać propagandę o chińskiej pomocy materialnej. Za chińskie towary musi Polska płacić. Nic nie przylatuje darmo. Chiny przy okazji robienia dobrych interesów rozpowszechniają narrację, że niosą pomoc światu w tym i Polsce, a polscy towarzysze rezonują to na Polskę i świat. Oto drobny przykład propagandy w jakiej uczestniczą towarzysze polscy:

Download (PDF, 70KB)

To jak postępują towarzysze polscy jest moim zdaniem naprawdę smutne i przygnębiające. Ofiara wdzięczy się to tego kto ją zaraził śmiertelną chorobą. Moim zdaniem taka ofiara nie ma rozumu, jest z nią jakiś większy problem niż tylko taki, że jest zakażona chińskim wirusem. Tak sobie myślę, że na to musi być jakieś wyjaśnienie medyczne. Jakiś obłęd i szaleństwo musi tym co się dzieje rządzić. W czasie gdy na całym świecie coraz głośniej mówi się o konieczności pociągnięcia komunistów chińskich do odpowiedzialności za to co uczynili całemu światu, polscy towarzysze są przeciwko wolnemu światu, służąc towarzyszom chińskim w ich propagandzie.