Szeryf hrabstwa Franklin – podczas epidemii #koronawirus nie będziemy tworzyć państwa policyjnego, USA to nie sowiecka Rosja

Szeryf z Main do gubernatora stanu: “Nie będziemy tworzyć państwa policyjnego… USA to nie nazistowskie Niemcy ani Rosja Radziecka”. Takich słów użył szeryf Scott Nichols w swoim oświadczeniu w związku z rozporządzeniem, jakie wydał Jante Mills. Gubernator stanu Maine nakazał społeczeństwu pozostać w domach i wezwał policjantów do aresztowania nieposłusznych.

“Biuro szeryfa nie zamierza celowo zatrzymywać pojazdów i pytać się dokąd zmierzają i dlaczego są poza domem. Takie postępowanie zagrażałoby naszym oficerom” napisał na stronie Franklin County na Facebooku szeryf. Wielu Amerykanów czekało na takie reakcje biur szeryfów, zwłaszcza ci, którzy już zostali aresztowani w głupich sytuacjach np. modlitwa poza domem, surfowanie na plaży, czy podróż do pracy. Ktoś musi przeciwstawić się niekonstytucyjnym dyrektywom, które są codziennie wydawane przez urzędników państwowych, a szeryfowie są zmuszani do ich egzekwowania.

Szeryf Nicols przypomina, że przysięgał stać na straży Konstytucji i nie może deptać praw obywateli. Zamierza aresztować tylko za łamanie prawa i za nic więcej. Przypomniał, że nakazy wykonawcze nie są prawem.

Scott Nicols zakończył swoje przesłanie takim apelem: „Większość z was wykonuje fantastyczną robotę – doceniamy to! Uważajcie na siebie nawzajem, szczególnie na osoby starsze i zamknięte w domach. Proszę być dobrym sąsiadem / obywatelem, który zawsze pokazuje współczucie. Bądźcie uprzejmi, szczególnie w mediach społecznościowych, negatywność w internecie tylko zwiększa stres, którego ludzie obecnie doświadczają.”

Szeryfowie w USA mają dużą władzę i autorytet w zakresie niekonsekwencji wykonawczej urzędników państwowych. Są wybierani przez lokalną społeczność i z reguły cieszą się dużym szacunkiem. Dlatego Amerykanie kontaktują się bezpośrednio ze swoimi szeryfami w celu informacji jak interpretują poszczególne rozporządzenia. To stanowiska szeryfa Maine może pociągnąć za sobą podobne decyzje kolejnych kolegów po fachu.

(źródło pjmedia.com)

szeryf Scott Nicols

Tak zaś wygląda sowiecka Rosja, Polska, Rosja, a myli mi się ciągle:

Tego rodzaju filmików w internecie pojawia się coraz więcej. PiS przy pomocy idiotycznych przepisów wypuścił złe duchy z ludzi na ulice. Polska powoli zaczyna zamieniać się w państwo policyjne, gdzie ludzie są po prostu zastraszani, a przynajmniej tak to odbierają coraz bardziej powszechnie. Cel jest taki, że Polacy mają ze strachu stosować się do sprzecznych z ustawą i konstytucją nakazów socjalistycznego rządu. Te praktyki pozostaną nawet jak już zarazy nie będzie.

Wiecie dlaczego taka jaskrawa różnica pomiędzy tym co mówi szeryf z USA, a tym co robią niektórzy przedstawiciele polskiej policji? Odpowiedź jest niezwykle prosta. W USA szeryfa wybierają ludzie, obywatele i on z tego powodu im naprawdę służy w myśl reguły Serve & Protect. W Polsce statystyczny policjant to wierny sługa rządu, przełożonego, komendanta, służy temu kto jeść mu daje. Przecież to zupełnie naturalne, w zasadzie nie jest sensowne oczekiwanie od zwykłego człowieka, że będzie postępował inaczej. Człowiek będzie robił to, co każe ten, od którego jego los zależy. Nie wolno dosłownie odczytywać słów zapisanych w policyjnej rocie ślubowania – “ślubuję: służyć wiernie Narodowi“. Tu Naród rozumieć należy rząd, przełożony, komendant itp., a nie zwyczajny obywatel. Te słowa to tylko deklaracja, która nijak ma się do faktów. Smutne to, ale trzeba zderzyć się z tą prawdą, może po tym jak ustanie chińska zaraza będzie klimat społeczny do gruntownych zmian funkcjonowania państwa.

Po raz kolejny powtarzam, w Polsce musi być tak, że lokalnych komendantów policji powinni wybierać w powszechnych wyborach obywatele. Dopiero wówczas pojawi się rzeczywisty imperatyw komendanta, a w ślad za tym i podległych mu funkcjonariuszy aby służyć zwykłym ludziom w myśl reguły Serve & Protect, a nie przełożonym w hierarchicznym podporządkowaniu aż do politycznego ministra. Takiej Polski chcę, jaki wzór daje szeryf z Ameryki. Takich chcę widzieć policjantów jaki jest szeryf hrabstwa Franklin. Nie takich jak ci powyżej…