Jak Amerykanie przygotowują młodzież do korzystania z broni

Centrum treningowe broni palnej River Oaks w Winton w Kalifornii jest największym centrum oferującym możliwość nauki strzelania. Ostatnio w szkoleniu wzięło udział ponad 100 dziewcząt z lokalnej Girl Scout Council. Centrum treningowe broni palnej River Oaks po raz pierwszy zapoznało je ze sportem strzeleckim.

Wszystkie dziewczyny dowiadują się o historii i bezpieczeństwie broni palnej, a w zależności od wieku wiele osób ma szansę sprawdzić się na strzelnicach, a także wypróbować strzelanie z czarnoprochowej broni niczym na dzikim zachodzie. Istnieją również warsztaty łucznictwa, a także pustynne zajęcia survivalu wzdłuż rzeki Merced, – podaje portal Merced County Times.

– To fascynujący sprzęt. Kopnięcie było silniejsze, niż się spodziewałam. Myślę, że to dobre doświadczenie i coś, z czym warto się zmierzyć. To daje ci poczucie pewności. Nie jestem pewna, czy kiedykolwiek będę posiadać taką broń, ale jeśli kiedykolwiek będę musiała jej użyć, wiem, że zrobię to bezpiecznie – komentowała jedna z dziewczyn.

Inne grupy skautowe oferują podobne możliwości. Te programy edukacji młodych kobiet na temat bezpieczeństwa i celności broni palnej odzwierciedlają rosnące zainteresowanie kobiet w USA strzelaniem i sportem strzeleckim. Co ważniejsze, te dziewczyny skauci dowiadują się również o historii amerykańskiej kultury broni palnej i zaczynają rozumieć, że Druga Poprawka chroni również ich prawa. Po pomyślnym zakończeniu programu dziewczęta otrzymują łatkę sprawnościową do naszycia na mundury.

Girl Scout Council kształci także uczestników w zakresie strzelania jako sportu wyczynowego. Dzięki temu zachęca młodzież do uprawiania tego sportu i przypomina osiągnięcia amerykańskich sportowców:

“Czy wiesz, że strzelectwo jest oficjalnym sportem olimpijskim? Stany Zjednoczone przywiozły do ​​domu 107 medali strzeleckich od czasu debiutu tej dyscypliny w 1896 roku! Kto wie… może będziesz następnym, który przyniesie do domu złoto?”

Fakt, że strzelanie jest coraz bardziej popularne wśród skautek, odzwierciedla większy trend krajowy, zauważył Ben Berka, prezes i dyrektor wykonawczy Scholastic Shooting Sports Foundation (SSSF). Berka twierdzi, że zauważalny jest udział młodzieży w gwałtownym wzroście sportu strzeleckiego w ostatniej dekadzie, a liczba zgłoszeń do Mistrzostw Krajowych w Programie Scholastic Clay (SCTP) wzrosła z 2600 w 2013 roku do zaledwie 6200 w 2019 roku! Również udział w Scholastic Action Shooting Program potroił się od 2010 roku.

Przeciwnicy Drugiej Poprawki mają nadzieję, że ten trend szybko ulegnie zmianie. Byłaby to wielka strata, ponieważ programy takie jak SCTP i NRA’s Youth Hunter Education Challenge (YHEC) uczą młodych ludzi bezpiecznego i odpowiedzialnego obchodzenia się z bronią palną. Te praktyczne sporty uczą ich także o ich prawach konstytucyjnych; w rezultacie młodzi ludzie wyrośnie na dorosłych, którzy rozumieją, że broń palna jest częścią ich dziedzictwa narodowego i kluczowym elementem ich praw obywatelskich.

źródło americas1stfreedom.org mercedcountytimes.com)

Widać, że amerykańska kultura i tradycja posiadania broni jest kształtowana od maleńkości w Amerykanach. To mi się podoba, tego brakuje w Polsce, bo w Polsce organizacja społeczne są dość słabe.

Mocne są te korzystające z dotacji urzędowych, te robią to co oczekuje socjalistyczny rząd. Organizacje społeczne ani złotówki nie powinny dostawać z tzw. pieniędzy publicznych. Każda organizacja powinna liczyć na utrzymanie obywateli, dopasowując się do ich oczekiwań.