W San Diego w Kalifornii sklepy z bronią pozostaną otwarte!

Właściciele broni hrabstwa San Diego w Kalifornii i komisja polityczna promująca prawa do Drugiej Poprawki (PAC – SDCGO), przyklaskują najnowszym federalnym wytycznym, które sklasyfikowały sprzedawców broni jako niezbędną działalność gospodarczą. Skutkuje to tym, że sklepy te mogą pozostać otwarte podczas lockdownu wywołanego pandemią koronawirusa.

– Chociaż dokument CISA nie jest prawem, władze stanowe i lokalne postanowiły polegać na wytycznych federalnych dotyczących tego, które firmy są uważane za niezbędne – powiedział Michael Schwartz, dyrektor wykonawczy SDCGO. – Oczekujemy, że władze stanowe i lokalne będą nadal spójne, przestrzegając federalnych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa społeczeństwa i osób udzielających pierwszej pomocy. Mówimy członkom naszego sklepu z bronią, aby pozostali otwarci i nie dali się zastraszyć działaczom kontroli broni lub politykom, którzy zamierzają nadużywać władzy.

– Pomimo tego, co możesz usłyszeć od przesadzających, żądnych władzy polityków, sklepy z bronią są chronione przez rząd federalny i są absolutnie uważane za niezbędne – powiedział Schwartz. – Ta pandemia wirusa pokazała, że politycy wykorzystają kryzys jako okazję do ograniczenia swobód konstytucyjnych i zagrażają prawom obywatelskim wynikającym z Drugiej Poprawki. Przestrzegający prawa Amerykanie nigdy nie mogą być pozbawieni prawa do obrony własnej i swoich bliskich w dowolnym momencie.

W notatce z 28 marca 2020 r. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Agencji zidentyfikował „pracowników, którzy prowadzą szereg operacji i usług, które są zazwyczaj niezbędne do utrzymania żywotności infrastruktury krytycznej”. Na stronie 6 15-stronicowego dokumentu CISA, w którym wymieniono pracowników o kluczowej infrastrukturze krytycznej, znajdują się: „Pracownicy wspierający działanie producentów broni palnej lub amunicji, detaliści, importerzy, dystrybutorzy i strzelnice”. Dokument rządowy, zawiera listę kluczowych pracowników, którzy w „charakterze doradczym mają na celu pomóc urzędnikom państwowym, lokalnym i terytorialnym, pracując w celu ochrony ich społeczności ”.

(źródło villagenews.com)

My nie mamy takich problemów, u nas sklepy z bronią są otwarte. Nie bardzo coś się w nich aktualnie sprzedaje, ale nie można narzekać, są otwarte. Tak ogóle to zachęcam do korzystania jednak z oferty sklepów z bronią. Już wkrótce Polsce znowu się uruchomi, trzeba mieć z czym iść na strzelnice.

Mam inną ciekawą sprawę. Wyobraźcie sobie, że dotarły do mnie informacje, że dzielna polska policja wykorzystuje epidemię koronawirusa jako pretekst do niewydawania pozwoleń na broń. Dostałem dzisiaj informację od jednego z czytelników bloga, że złożył podanie o pozwolenie na broń i powziął informację, że policja poczty nie wysyła, a więc będzie czekał na koniec zarazy.

Korzystają dzielni policjanci z jakiegoś przepisu, który mówi, że terminy w postępowaniu administracyjnym nie biedną w czasie epidemii. Mogliby wprawdzie wydać pozwolenie ale skoro pojawia się okazja aby nie wydawać, no to oczywiście z niej korzystają. Podobno do odgórne polecenie. Taką dzielną i pomysłową policję mamy!