Prezydent USA Donald Trump wstrzymał wpłacanie przez USA składek na Światową Organizację Zdrowia – rząd RP powinien zrobić to samo!

2020-04-15 02:45 (AFP, dpa/PAP) Trump: USA zawieszają wpłacanie składek na WHO (opis)

Prezydent USA Donald Trump polecił swej administracji wstrzymać wpłacanie składek na Światową Organizację Zdrowia (WHO), do czasu wyjaśnienia, jaką rolę organizacja ta odegrała w “niewłaściwym zarządzaniu i ukrywaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa”.

Świat otrzymał wiele fałszywych informacji na temat przenoszenia i umieralności z powodu koronawirusa

– powiedział we wtorek Trump w Białym Domu, oceniając działania WHO podczas epidemii.

Prezydent USA zarzucił Światowej Organizacji Zdrowia, która jest agendą ONZ, że “jej liczne błędy przyczyniły się do tak wielu przypadków śmierci”.

Zdaniem Trumpa niewłaściwe działania WHO i jej zaufanie wobec danych podawanych przez chińskie władze sprawiły, że sytuacja dramatycznie się pogorszyła a koronawirus rozprzestrzenił się na cały świat. Amerykański przywódca powtórzył, że ma szczególnie za złe WHO, że skrytykowała jego decyzję zamknięcia przed Chińczykami granicy na początku epidemii.

Prezydent USA wyraził także przekonanie, że gdyby WHO działała szybciej i bardziej zdecydowanie ofiar śmiertelnych koronawirusa byłoby znaczniej mniej, a sama epidemia ograniczyłaby się do miejsca, z którego rozprzestrzeniła się na świat.

W związku z pandemią koronawirusa Donald Trump już wcześniej ostro krytykował WHO, zarzucając jej m.in. “chinocentryzm”, i groził wstrzymaniem przez USA finansowania tej instytucji.

Odpowiadając na krytykę, szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział w ubiegłym tygodniu, że koronawirus wykorzystywany jest do celów politycznych. Zaprzeczył, że jego organizacja jest “chinocentryczna” i zaapelował o jedność.

Stany Zjednoczone są największym płatnikiem, jeśli chodzi o finansowanie WHO przez poszczególne kraje. W tym roku USA mają przekazać na Światową Organizacje Zdrowia blisko 116 mln dolarów. (PAP)

Trump jest niesamowity! Konsekwencja działania, prostolinijność tego człowieka sprawia, że bez obaw można pisać o nim Prezydent Wolnego Świata. Kapitalny ruch! Tak trzymać Panie Prezydencie! Nie wolno finansować międzynarodówki glogalistycznej, która za te pieniądze niewoli i ogłupia ludzi na świecie, a w tym przypadku jeszcze sprawiła, że umierają.

Za rozprzestrzenienie się chińskiego wirusa na cały świat odpowiedzialność ponoszą komunistyczne Chin i WHO. Od Chin cały świat powinien domagać się ogromnych odszkodowań, a WHO powinna być zlikwidowana, a jej komunistyczny przywódca osądzony jak zbrodniarz. Swoimi kłamstwami ten etiopski komunista wspierał komunistów z Chin w eksporcie zarazy na cały świat.

Międzynarodówka globalistyczna z ONZ płacze po decyzji Trumpa. Nie rozumiem tych bezczelnych ludzi. Cały naród amerykański ciężko pracuje oddaje pieniądze w podatkach, które następnie to towarzystwo dostaje, a gdy spadają na nich konsekwencji kłamstw, gdy wreszcie jest Prezydent, który poważnie traktuje to co robi, to płacz.

Download (PDF, 63KB)

Gdybym był prezydentem czy premierem w ten kraj czyli w Polsce, to co bym zrobił w tej sytuacji? No oczywiście każdy rozumny człowiek wie, zrobiłbym dokładnie to co zrobił Trump. Natychmiast, bez żadnej zwłoki, w ślad za decyzją Trumpa podjąłbym taką samą w Polsce. Same z tego korzyści. Po pierwsze korzyści dla sojuszu z USA. Po drugie polepszenie nadszarpniętych chińskim wirusem finanse Polski nieco by zyskały. Po trzeba Polska wskazałaby całemu światu, że prawda jest najcenniejsza.

No ale niestety przecież wiadomo, że nie można się spodziewać tego po socjalistach, kłaniających się w pas chińskim komunistom, którzy aktualnie sprawują rząd w Polsce.

Ostatnia uwaga na marginesie. W zalecenia WHO w sprawie zwalczania chińskiej zarazy nie wolno wierzyć i nie wolno się do tego stosować. Tak jak łgali współdziałając w rozpylaniu wirusa na świat, tak i dzisiaj mogą łgać.