Minister nauki i technologii Brazylii powiedział, że naukowcy opracowali skuteczny lek przeciw Covid-19

2020-04-16 21:35 (PAP) Brazylia/Minister nauki: mamy lek na Covid-19; pierwsze testy na chorych w maju

Minister nauki i technologii Brazylii Marcos Pontes powiedział, że naukowcy z tego kraju opracowali skuteczny w 94 proc. lek przeciw Covid-19. Preparat, który ma być testowany w maju, powstał w laboratorium w Sao Paulo.

Szef brazylijskiego resortu nauki i technologii powiedział w środę, że podczas badań in vitro nowy środek farmakologiczny wykazał 94-proc. skuteczność w zwalczaniu koronawirusa. Stwierdził też, że zdaniem naukowców środek ten powoduje występowanie bardzo niewielu skutków ubocznych. Słowa ministra cytuje m.in. serwis internetowy Euronews.

Według przedstawiciela administracji prezydenta Jaira Bolsonaro, cytowanego m.in. przez brazylijską stację TV Record, w najbliższych dniach ruszą pierwsze testy nowego preparatu na osobach chorych na Covid-19.

“Badania dotyczące nowego leku będą prowadzone w siedmiu szpitalach naszego kraju na łącznej grupie 500 osób zainfekowanych koronawirusem” – powiedział Marcos Pontes.

Brazylijski minister stwierdził, że do czasu rozpoczęcia testów nie może ujawnić nazwy preparatu. “W ten sposób unikniemy niepotrzebnego w tej chwili wyścigu po ten środek” – dodał.

Pontes stwierdził, że pierwsze testy nad nowym lekiem mogłyby ruszyć już w połowie maja. Trwałyby co najmniej cztery tygodnie.

W Brazylii do czwartku na Covid-19 zmarło 1760 osób i potwierdzono ponad 29 tys. przypadków zakażenia koronawirusem.

Oby wynaleźli  ten lek zanim czerwona hołota wpadnie na pomysł przymusowo zaszczepić wszystkich nas na chińską zarazę, a przy okazji wstrzyknąć każdemu jakiś syf. Chociaż już pisowscy towarzysze zapowiadają, że chcą nas zaszczepić wszystkich. Pewnie jakąś chińską szczepionką.

Komuniści z Chin pracują nas szczepionką na chińską zarazę. Wyobrażam sobie jakie spustoszenie wywoła szczepionka wynaleziona przez tych co zatruli cały świat wirusem. Pisano w internecie nawet o tym, że testy na koronawirusa infekowały osoby testowane. Ciekawe czy chińskie? Wcale bym się nie zdziwił.

Niechże więc będzie ten lek, a nie szczepionka. Nie wierzę w żadne przymusowe szczepienia w naszym interesie. Już jakiś czas temu pisałem, że oto rodzi się totalitaryzm z interesie uciskanych.