Z cyklu broń ratuje życie: Pretoria (RPA) strzał do bandyty przykładającego broń do głowy dziecka powstrzymał rabunek w zakładzie fryzjerskim

Strach sparaliżował mieszkańców zachodniej części miasta po kolejnym brutalnym zdarzeniu mającym miejsce w weekend. Na nagraniu z systemu monitoringu widać czterech mężczyzn wchodzących do wypełnionego klientami salonu fryzjerskiego Al Madina. Jeden z nich obserwuje drzwi, podczas gdy inni próbują rozmawiać z człowiekiem siedzącym na kanapie. Zdarzenie miało miejsce krótko po godz. 19.30 w piątek (07.02.2020 r.). Jeden z mężczyzn trzymał broń przy głowie dziecka. Najprawdopodobniej domagali się pieniędzy, telefonów komórkowych i innych cennych przedmiotów.

Klient który właśnie był obsługiwany zauważył zamieszanie w dużym lustrze które miał przed sobą i w ułamku sekundy oddał dwa strzały do jednego z rabusiów. W tym momencie w salonie wybuchła panika, a ludzie zaczęli uciekać w poszukiwaniu schronienia. Po strzale ranny bandyta czołgał się w kierunku drzwi obficie krwawiąc, ale traci energię i w końcu zatrzymuje się, jest martwy.

Na miejsce zdarzenia przybyli medycy stwierdzili zgon mężczyzny. Policja nadal szuka pozostałych podejrzanych. Rzecznik policji, kapitan Mavela Masondo, zaapelował do społeczności o pomoc w odnalezieniu trzech pozostałych podejrzanych.

To drugi napad z bronią w ręku w Laudium w ciągu ostatnich 10 dni. Na początku tego miesiąca, złodziej został śmiertelnie ranny podczas próby napadu na inny salon w Laudium. Działacz społeczny Yusuf Abramjee powiedział, że złodzieje stali się bardziej bezczelni. “To oczywiste, że przestępców nic nie powstrzyma, najczęściej dostaną to czego chcą. Jak można wymierzyć broń w głowę dziecka?”, powiedział. Abramjee dodał również, że chodzi o napady na salony, stacje benzynowe czy centra handlowe. “Mogę spokojnie powiedzieć, że przestępczość rośnie ciągle i wszędzie”, skonkludował.

(źródło iol.co.za opracowanie Maciej Rozwadowski)

Materiał wideo z zajścia:

Elegancka akcja, odważna i szybka reakcja na bandycki napad. Nawet na czarnym lądzie mężczyzna, który strzelał zapewne cieszy się wolnością i jest bohaterem lokalnej społeczności.

Moim zdaniem w Polsce nie ma wątpliwości, że za strzelenie w plecy bandziora byłby zarzut zabójstwa. W tym dziadowskim państwie nie istnieje pojęcie sprawiedliwości przy stosowaniu prawa. Tu prawo, najbardziej idiotyczne jest ważniejsze niż sprawiedliwość.

Uczmy się praworządności od mieszkańców Afryki.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.