Solidarność po amerykańsku nie zamyka się w zdaniu “dać wszystkim po równo”

Mając za motto: “Made in America, Or Not Made At All”, nie jest chyba wielką tajemnicą, że my w firmie Henry Repeating Arms jesteśmy wielkimi zwolennikami angażowania Amerykanów do pracy przy tworzeniu amerykańskich produktów. Od prawdziwego amerykańskiego orzecha do produkcji osad, poprzez stal do luf po hartowane mosiężne komory zamkowe – wszystko to spełnia nasze zobowiązanie, które złożyliśmy pierwszego dnia funkcjonowania firmy. A zobowiązaliśmy się wtedy do montażu naszych karabinów i strzelb z użyciem wyłącznie krajowych materiałów i rzemiosła. Oczywiście nie jesteśmy jedyni. Chociaż nie jest to powszechne, to jednak istnieje wielu mniejszych i większych producentów, którzy podjęli podobne zobowiązanie i utrzymali swoją produkcję na amerykańskiej ziemi. Nie jest też tajemnicą, że sytuacja związana z pandemią COVID-19 dotknęła nas wszystkich. Ale jeśli będziemy trzymać się razem to uda nam się przez to przejść.

Szansa pojawia się w sytuacji gdy planujesz wkrótce coś kupić. Może to być blok sera cheddar, nowy samochód, albo karabin lever-action w kalibrze .45 Colt który od dawna miałeś na oku. Bez względu na to, jaki byłby to zakup, zawsze masz wybór w kwestii tego na co wydasz swoje ciężko zarobione pieniądze.

Zanim wyciągniesz portfel lub klikniesz “kup teraz”, zastanów się, gdzie produkt jest wykonany i kto korzysta z twojego wsparcia finansowego. Czy to jest amerykańskie? Jeśli tak, to decydują się Państwo na wsparcie amerykańskich producentów w czasie, gdy wsparcie to jest najbardziej potrzebne. W imieniu wszystkich amerykańskich producentów nie jesteśmy nawet w stanie wyrazić słowami wdzięczności za Państwa gest.

Przeszukując multimedialne archiwa firmy Henry Repeating Arms natrafiliśmy na prawdziwą perełkę, której przesłanie wydaje się być dzisiaj aktualne jak nigdy, a jednocześnie całkiem zgrabnie podsumowuje powyższy temat.

Dan Clayton-Luce – dyrektor ds. komunikacji w Henry Repeating Arms

opracował Maciej Rozwadowski

W Polsce jest to trudny temat, moim zdaniem. Oczywiście budzi się w nas pragnienie wspierania innych Polaków i gdy wybieramy towary do kupienia coraz częściej myślimy o tym co polskie. Niestety tego co polskie jest mało, morderczy wyzysk podatkowy i nieszcząca biurokracja nie pozwala rozwinąć skrzydeł Polakom.

Niestety nie jest o takie proste w zakresie broni palnej. Polski przemysł praktycznie nie istnieje. Dużych producentów broni prawie nie ma. Jest osławiony Łucznik Radom, ale szczerze pisząc cena do oferowanego towaru jest tak skontrowana, że skutecznie odstrasza od kupowania tego co polskie, a i spółka nie jest nastawiona na cywilnego odbiorcę a na rządowe zamówienia.

Kiedyś kupiłem karabinek Grot i byłem zadowolony, ale tylko przez jakiś czas. Zestawienie tego karabinu z amerykańskimi czy niemieckimi karabinkami AR skutecznie odstrasza od wydawania straszliwych pieniędzy za ten karabin.

Jest jeszcze coś co skutecznie rozbija i nie pozwala na tworzenie się solidarności pomiędzy Polakami. Polska, a dokładnie państwo polskie to łupieżca, państwo niesprawiedliwie. Prawdziwe by było gdybym napisał, że państwo polskie to państwo bandyckie, opresyjne, ale najlepsze określenie to państwo niesprawiedliwe. Niestety pojęcie sprawiedliwość w Polsce się zdewaluowało. Tu wszystko jest niesprawiedliwe więc nikt już na sprawiedliwość nie zwraca uwagi.

Myślenie przez zwykłego Polaka o interesie wspólnym nie istnieje i ja to rozumiem. Polak nie widzi, że ma interes w istnieniu Polski, bo Polska jest niesprawiedliwa i łupi na każdym kroku Polaka, to Polak ma w d… sprawy wspólne. Czasem myślę, że gdyby nie Polska żyłoby się lepiej. Mnie więc to nie razi, że Polscy mają w nosie sprawy polskie, ja to rozumiem.

W takim niesprawiedliwym miejscu trudno myśleć tak jak w powyższej wiadomości zaprezentowane jest myślenie amerykańskie. Moim zdaniem, nie zmieni się nic w postawie  Polaków, póki Polska nie stanie się sprawiedliwa. Nie Prawa i Sprawiedliwa, bo ta formacja socjalistyczna chyba najbardziej zohydziła Polskę Polakom. Polska ma być po prostu sprawiedliwa, a każdy Polak od razu to zobaczy.