Zwalczanie chińskiego #koronawirus jest odbieraniem ludziom wolności przez rządy przy pomocy strachu, bez wystrzału

O tym, że ludzie protestują przeciwko odbieraniem im wolności nie dowiemy się za wiele. Czasem docierają wiadomości o protestach, które mają miejsce w różnych miejscach na świecie. To moim zdaniem dowodzi, że walka z chińskim kornawirusem polega w jakiejś mierze na odbieraniu ludziom wolności, tej najcenniejszej – osobistej. Czasami są to ostatki wolności jak np. w Polsce.

Tego popierać nie mogę, moje sumienie woła o prawo ludzi do życia bez tyranii rządu, która pod pozorem zwalczania chińskiej zarazy rozrasta się gwałtownie. Nie tylko gwałtownie ale i w sposób zupełnie niekontrolowany i wcale nie będą rządowi tyrani zainteresowania oddania raz zdobytej władzy.

Wiadomości z Polski i świata:

17.05.2020, 09:18 Warszawa (PAP) W związku ze strajkiem przedsiębiorców w Warszawie policja zatrzymała ponad 380 osób i 150 osób ukarała mandatami – poinformował w niedzielę PAP rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że do sądów trafi ponad 220 wniosków o ukaranie, a do sanepidu notatki o łamaniu obostrzeń antywirusowych.

16.05.2020, 21:31 Londyn (PAP) Londyńska policja aresztowała w sobotę 19 osób uczestniczących w proteście przeciwko, wprowadzonym przez rząd ograniczeniom, mającym na celu powstrzymanie epidemii koronawirusa. Zostali oni zatrzymani za celowe łamanie zasad dystansu społecznego.

16.05.2020, 19:14 Berlin (Reuters, dpa/PAP) Kilka tysięcy Niemców w całym kraju wyszły w sobotę na ulice, by zaprotestować przeciwko obostrzeniom, mającym na celu powstrzymanie pandemii koronawirusa – podają policja i organizatorzy.

14.05.2020, 16:20 Sofia/Bułgaria (PAP) Tymczasem nowe restrykcje wprowadzone przez ministra Ananiewa spowodowały protesty w Sofii. Około 100-osobowa grupa, demonstrująca w południe przez parlamentem, rozrosła się w popołudniowych godzinach do kilku tysięcy. Ludzie przeszli do siedziby rządu i resortu zdrowia, domagając się dymisji gabinetu. Potem wrócili pod parlament, blokując ruch w centrum. Zatrzymano osiem osób.

14.05.2020, 12:29 Madryt (PAP) Z kolei agencja Europa Press ujawniła raport żandarmerii, z którego wynika, że wraz z przedłużającym się stanem zagrożenia epidemicznego w kraju rośnie poziom niezadowolenia społecznego oraz ryzyko wystąpienia protestów przeciwko narzuconym na obywateli restrykcjom.

14.05.2020, 07:00 Paryż (PAP) Francja/ Filozof: koronawirus zdewaluował polityków i wprowadził dyktaturę medyków

Paul Thibaud, francuski filozof i wieloletni redaktor naczelny miesięcznika “L’Esprit” w rozmowie z PAP przekazał swoje refleksje na temat kryzysu spowodowanego koronawirusem. Myśliciel zwraca uwagę na swoistą dyktaturę “władz medycznych”, nieprzygotowanie polityków i niebezpieczeństwo utraty prywatności.

Myśliciel zauważa, że sprawa elektronicznego śledzenia wykracza daleko poza obecny kryzys Covid-19 i nie zaczęła się od niego. Według niego nie zdajemy sobie sprawy w jak wielkim stopniu nowoczesna technologia pozbawia nas prywatności. “Chodząc z telefonem komórkowym zostawiamy ślad swych przemieszczeń.

09.05.2020, 16:37 Kair (AP/PAP) Egipt/ Uprawnienia prezydenta rozszerzone w związku z epidemią koronawirusa

Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi podpisał poprawki do ustawy o stanie wyjątkowym. Dają mu one dodatkowe uprawnienia, które zdaniem rządu są niezbędne do walki z epidemią koronawirusa – poinformowała w sobotę agencja AP.

02.05.2020, 05:38 Nowy Jork (PAP)USA/ Protesty w Nowym Jorku przeciw restrykcjom związanym z pandemią Covid-19

W mieście Nowy Jork i stolicy stanu Albany doszło w piątek do protestów pierwszomajowych. Ich uczestnicy domagali się zniesienia nakazów pozostawania w domach i innych obostrzeń, zmierzających do powstrzymania pandemii koronowirusa.

Tak pewnie jest na całym świecie. Wszędzie, absolutnie wszędzie, w każdym miejscu na ziemi rządy pod hasłem walki z koronawirusem odbierają ludziom wolność lub ostatki wolności. Dobrze komuniści z Chin to sobie wykombinowali. Oni chcą udowodnić strachliwym ludziom, że lepiej żyć na smyczy ale w przekonaniu, że się jutro nie umorze, niż żyć wolnym z ryzykiem niepewnego jutra. Mam wrażenie, że ten mechanizm zaczyna działać, bo skala niezadowolenia ludzi jest naprawdę niewielka.

Znalazłem w internecie taki krótki film, który moim zdaniem oddaje naprawdę bardzo wiele tego co myślę o zarazie. Nie odbieram jej niebezpieczeństwa, nie traktuję jej z lekceważeniem, ale nie chcę zgodzić się na to aby być niewolnikiem, bo ktoś mi oferuje nadzieję, odbierając wolność. Na co mi taka nadzieja w związku z którą tracę już coś tu i teraz.

Ten amerykański lekarz mówi moim zdaniem naprawdę rozumnie. Mówi o prawach ludzi, także o prawie posiadania broni. Gdy na to się nałoży informacje, że pojawiają się pomysły aby diagnozowanie chińskiej zarazy odbywało się za pomocą wszczepionego człowiekowi chipa, to aż ciarki przechodzą po plecach. To diabelski plan ostatecznego zniewolenia ludzi.

Nie można być biernym, nie można żyć w histerycznym strachu przed tą chorobą, która odbiera ludziom i życie i pragnienie wolności. Moim zdaniem jednak nie wolno podsycać histerii strachu przed chińską zarazą, bo przy pomocy tego strachu opresyjne rządy odbierają ludziom wolność i to bez wystrzału.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. W tym niestabilnym czasie wsparcie spada chociaż poczytalność boga rośnie. Taka to dziwna zależność. Aktualnie Fundacja potrzebuje środków na opłacenie usług księgowych za sporządzenie bilansu. Będę od czasu do czasu coś o tym pisał.