Stan Oklahoma wprowadza pierwsze w USA prawo przeciwne “Czerwonej Fladze”

Ponad tuzin stanów uchwaliło do tej pory prawa “czerwonej flagi”. Oklahoma do nich nie należy. Konstytucja Stanów Zjednoczonych uniemożliwia stanom unieważnianie praw federalnych. Ale zarówno senator Nathan Dahm, jak i przedstawiciel Jay Steagall powiedzieli, że są zaniepokojeni możliwością uchwalenia przez rząd federalny takiej ustawy lub zaoferowania dotacji dla stanów lub miejscowości które wprowadzą prawa “czerwonej flagi”.

Po ubiegłorocznych masowych morderstwach w Teksasie i Ohio, niektórzy republikańscy kongresmeni zaproponowali ustawodawstwo zachęcające stany do uchwalenia ustaw o “czerwonej fladze”.

“Prawa czerwonej flagi’ naruszają Drugą Poprawkę i prawo obywatela do rzetelnego procesu”, powiedział Steagall w piątek (15.05.2020 r.). “Uważam, że niemożliwe jest, aby jakakolwiek ustawa o ‘czerwonej fladze’ respektowała sprawiedliwy proces lub domniemanie niewinności do czasu udowodnienia winy”, dodał.

“W ciągu 22 lat mojej służby siedem razy składałem przysięgę na ochronę naszej konstytucji, podczas dziewięciu misji wojskowych w których brałem udział. Składałem przysięgę którą traktuję bardzo poważnie. Nie będę stał bezczynnie kiedy odbierane są nam nasze wolności.”

Uzupełnienie za oklahoman.com:

Rzeczniczka prasowa gubernatora Kevina Stitta powiedziała, że gubernator do tej pory nie podpisał senackiej ustawy 1081, która uniemożliwiłaby okręgom Oklahomy wdrożenie polityki “czerwonej flagi” w zakresie broni. Na stanowej stronie internetowej w zakładce dotyczącej legislatury pojawił się błąd który mógł sugerować, że ustawa jest już wprowadzona w życie. Stitt ma czas do czwartku (21.05.2020 r.), aby podpisać lub zawetować ustawę.

Uchwała Senatu 1081 (webserver1.llsb.state.ok.us) uniemożliwia jednostkom administracyjnym Oklahomy wprowadzenie w życie polityki, która pozwoliłaby sądowi lub innemu podmiotowi ograniczyć dostęp do broni dla osób podejrzewanych o bycie niebezpiecznymi.

(thetruthaboutguns.com opracowanie Maciej Rozwadowski)

Tam muszą mieszkać jacyś inni ludzie… tzn. wyglądają podobnie jak my, ale co innego mają w głowie.

Nie mam innego wyjaśnienia. Nie jest możliwe aby mieszkańcy Oklahomy, którzy wybierają legislaturę, która uchwala takie prawa, mieli w głowie takie same “wartości” jak my. Słowo wartości celowo oznaczyłem znakiem “”, bo moim zdaniem to w co wierzą wyborczy PiS albo innej socjalistycznej partii w Polsce można określić wyłącznie jako “wartości”, bo z wartościami ma to tylko związek przez nazwę.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. W tym niestabilnym czasie wsparcie spada chociaż poczytalność bloga rośnie. Taka to dziwna zależność. Aktualnie Fundacja potrzebuje środków na opłacenie usług księgowych za sporządzenie bilansu.