Jak to się robi w Ameryce… czyli obrona Drugiej Poprawki w Luizjanie

Lewicowe media w Luizjanie nazywają wolności wynikające z Drugiej Poprawki “ekstremizmem” i “niedorzecznością” (theadvocate.com). W zeszłym tygodniu komisja Kongresu Luiziany przyjęła cztery projekty ustaw korzystnych dla posiadaczy broni, które zostaną poddane pod głosowanie w dniu 22.05.2020 r. NRA zachęca członków i zwolenników Drugiej Poprawki do kontaktowania się z reprezentantami stanowymi i zwracania się do nich o poparcie dla właścicieli broni i zwolenników Drugiej Poprawki poprzez głosowanie TAK w sprawie następujących projektów ustaw:

– House Bill 746, zgłoszony przez Rep. Raya Garofalo, pozwala tym, którzy zgodnie z prawem posiadają broń palną, nosić ją ukrytą w celu samoobrony podczas obowiązkowej ewakuacji w ogłoszonym stanie wyjątkowym lub stanie klęski żywiołowej.

– House Bill 781, zgłoszony przez Rep. Blake’a Migueza, stanowi, że producenci broni palnej i amunicji, dystrybutorzy, hurtownicy, dostawcy i sprzedawcy detaliczni są “istotnymi podmiotami gospodarczymi”, którym nie można zabronić prowadzenia działalności w przypadku wystąpienia stanu wyjątkowego lub stanu klęski żywiołowej. HB 781 zapobiega ponadto naruszaniu praw właścicieli broni podczas ogłoszonej godziny policyjnej.

– House Bill 140, zgłoszony przez Rep. Blake’a Migueza, uniemożliwia władzom lokalnym i gminom nakładanie ograniczeń w zakresie zakazu posiadania broni palnej. Ustawodawstwo o premiach ma na celu powstrzymanie gmin przed tworzeniem mozaiki różnych praw, które zmieniają praworządnego obywatela w przestępcę za samo przekroczenie granicy ich jurysdykcji.

– House Bill 334, zgłoszony przez Reprezentantów. Bryan Fontenot, Blake Miguez i Charles Owen, upoważniają posiadacza licencji CCW  do noszenia broni w kościele, synagodze, meczecie lub innym podobnym miejscu kultu.

NRA nawołuje – Nie pozwólcie zagłuszyć waszego głosu tym, którzy uważają, że wasze konstytucyjne prawa są “ekstremistyczne”!

(źródło nraila.org opracowanie Maciej Rozwadowski)

Tak sobie czytam co Pan Maciej przygotował z wiadomości z Ameryki i zastanawiam się co z tego wynika. W tym sensie co z tego wynika, że co dla nas z tego wynika.

Mam myśl taką. Może nie każdy się ze mną zgodzi, ale napiszę co sobie myślę. Otóż ilekroć czytam co wymyśla tzw. polski ustawodawca to łapię się za głowę i myślę, co ci idioci robią. Skąd bierze się w ich głowach tyle złej woli, tyle głupoty, tyle złych rzeczy, że takie wymyślają prawa. Tam mam niemal cały czas z drobnymi wyjątkami. Jedyny wyjątek z poprzedniej kadencji sejmu jaki przychodzi mi na myśl to zmiana przepisów o obronie koniecznej. Wówczas pomyślałem, że robią tak jak by ludzie chcieli. No może ja bym poszedł dalej ale i tego się nie można powstydzić. To tyle w tym i poprzednim socjalistycznym sejmie.

Gdy przeczytałem propozycje czterech ustaw w Kongresie Luizjany to pomyślałem, k…a ale oni tam mają fajnych kongresmenów. Zwykłe, rozumne pomysły zmian w prawie, takie jak pasują zwykłym ludziom, a nie  rządowi. W tym momencie jeszcze raz do mnie dotarło, że w USA prawo tworzą kongresmeni wybierani przez ludzi, a nie rząd, którego maszynką do głosowania jest sejm, w którym o wynikach głosowania decyduje wola prezesa. Tam rząd federalny czy stanowy nie ma prawa inicjatywy ustawodawczej, tam prawa tworzą ludzie, a rząd ma je wykonywać.

Ależ my we wstrętnym i nieludzkim systemie rządów żyjemy i jesteśmy tak leniwi, że nam to nie przeszkadza.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. W tym niestabilnym czasie wsparcie spada chociaż poczytalność bloga rośnie. Taka to dziwna zależność. Aktualnie Fundacja potrzebuje środków na opłacenie usług księgowych za sporządzenie bilansu. Jeszcze kasy na to nie uzbierałem, chociaż dzięki ostatnim wpłatom już jest blisko.