Bezpieczeństwo zapewniają kamery i policja jest zawsze na czas – wiara w te bajki jest niebezpieczna

Nie potrafię do końca sprecyzować fenomenu polegającego na tym, że ludzie wierzą, że kamery zapewniają im bezpieczeństwo. Zapewne wynika to z faktu, że po ewentualnym dokonaniu przestępstwa tzw. organy ścigania mają materiał dowodowy i łatwiejsze zadanie w złapaniu przestępców. Z  tym, że nagranie przestępstwa w formie materiału wideo ułatwia ściganie przestępców to się zgadzam w całej rozciągłości. Wciąż tylko nie potrafię ustalić związku z osobistym bezpieczeństwem. Może chodzi o to, że przestępca się boi nagrania wideo i z tego powodu nie chce popełnić przestepstwa. No to nawet i miałoby sens, ale ciągle nie ma tu związku z osobistym bezpieczeństwem. No bo skoro bezpieczeństwo ma wynikać tylko ze strachu przestępcy, a potencjalna ofiara nie ma innych środków do sprawowania osobistego bezpieczeństwa, to sami przyznacie, że prawdziwa jest teza, że nasze bezpieczeństwo zależy od pana/pani przestępcy. Albo pan/pani przestępca przełamie strach i uwieczni swój czyn na materiale wideo albo nie uwieczni.

Moim zdaniem logiczne rozłożenie tego jak kamery zapewniają bezpieczeństwo wskazuje na to, że znowu wszystko w rękach przestępcy. Policja oczywiście przybędzie na miejsce w czasie odpowiednim, uzależnionym od wielu czynników na które również nie mamy wpływu. Akurat w tym przypadku, który oglądacie nie przybyli. Prawdę pisząc zwykle nie przybywają na miejsce przestepstwa gdy ono się odbywa. No tak to jakoś jest, ale wierzcie, że to policja zapewnia nam bezpieczeństwo. Dlaczego nie? Przecież to logiczne, wprawdzie nie przyjedzie policja w czasie gdy ktoś na ciebie napadnie, ale wiara w to, że policja zapewnia bezpieczeństwo ma mocna podstawy.

Napiszę wam szczerze, że mi osobiście nie odpowiada tego rodzaju forma dbania o własne bezpieczeństwo. Tak wiele zależy od czynników zewnętrznych, nawet takich, które chcą mi wyrządzić krzywdę, że marnie widzę bezpieczeństwo. Jest jednak doskonały sposób na to aby bezpieczeństwo jednak zależało od nas samych. Ten sposób do posiadanie broni palnej. Broń palna to takie urządzenie, które słabej w starciu ze zbójami kobiecie pozwoli wyrównać szanse. Małe urządzenie, które z wielką siłą wyrzuca z lufy małe ołowiane przedmioty, których bardzo się boją ci co nie zawsze mają obawy przed nagraniem ich kamerą.

Takie mam myśli wieczorne o bezpieczeństwie inspirowane z twitta, którego powyżej wstawiłem.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. W tym niestabilnym czasie wsparcie spada chociaż poczytalność bloga rośnie. Taka to dziwna zależność. Aktualnie Fundacja potrzebuje środków na opłacenie usług księgowych za sporządzenie bilansu. Jeszcze kasy na to nie uzbierałem, chociaż dzięki ostatnim wpłatom już jest blisko.