Mieszkańcy Illinois buntują się przeciwko zamordystycznemu lockdownowi

Illinois – stan zdominowany przez lewicową politykę – zaczyna sprzeciwiać się surowym ograniczeniom związanym z pandemią COVID-19, narzuconym przez gubernatora stanu J. B. Pritzgera i burmistrza Chicago – Lori Lightfoot. Ale ani gubernator, ani pani burmistrz nie wykazują w tym momencie żadnych chęci złagodzenia ograniczeń. Ankieta przeprowadzona przez WalletHub, osobisty serwis finansowy, wykazała, że ograniczenia wydane w Illinois i Chicago są najsurowsze ze wszystkich ograniczeń stanowych w federacji.

Mieszkańcy i urzędnicy stanu zaczynają mieć już dość nieudolnych i czasami arbitralnych ograniczeń, które wprowadziło Illinois i miasto Chicago. Pritzger bronił ograniczeń dotyczących zgromadzeń wiernych w tweecie: “Kwiecień jest miesiącem wielu uroczystości dla niektórych z największych religii. Wiem, jak trudno jest zerwać z tradycyjnymi obchodami tych uroczystości w swojej wspólnocie. Ale szczerze wierzę, że dostosowanie naszego sposobu wyrażania wiary do panującej sytuacji jest jednym z najważniejszych aktów naszej wiary”.

Ale wiele kościołów zaczęło organizować nabożeństwa wbrew rządowym zarządzeniom, tak właśnie jak powinny robić (foxnews.com). Po tym, jak przez cały kwiecień  borykano się surowymi ograniczeniami, podczas gdy nabożeństwa w Wielki Piątek i Niedzielę Wielkanocną powinny były się odbywać, wiele kościołów otwarcie sprzeciwia się obecnie nakazowi Pritzgera ograniczającemu nabożeństwa do udziału jedynie 10 osób na raz. Cristan Ionescu, starszy pastor Rumuńskiego Kościoła Zielonoświątkowego Elim w Chicago, wezwał 11 maja na swoim blogu proboszczów w całym stanie, aby pamiętali o swoich prawach do Pierwszej Poprawki (popaspentrusuflet.wordpress.com). Ionescu przybył do Ameryki z komunistycznej Rumunii w 1987 roku, więc ma dobrze ugruntowaną wiedzę o autorytarnych rządach. “W Rumunii wiedzieliśmy, że nasze prawa to kilka zdań na kartce papieru zwanej konstytucją. To była tylko iluzja” napisał Ionescu. “Tu, w Stanach Zjednoczonych, Konstytucja nadal się liczy. Sprawmy, żeby się liczyła, żeby nie stała się tylko kartką papieru!”

Liberty Counsel złożyło pozew w imieniu  Rumuńskiego Kościoła Zielonoświątkowego Elim i Logos Baptist Ministeries, uzasadniając, że rozporządzenie wykonawcze Pritzgera jest niezgodne z konstytucją.

“Gubernator Pritzger wydaje się nie wiedzieć, że kościoły również są objęte zapisami Pierwszej Poprawki, tak samo jak przedsiębiorstwa”, powiedział Mat Staver, założyciel i przewodniczący Liberty Counsel. Burmistrz Chicago Lori Lightfoot zareagowała na ponowne otwarcie kościołów ciężkim butem autorytaryzmu. Skierowała policję do stworzenia nowych stref zakazu parkowania i holowania wokół różnych kościołów, aby zniechęcić do uczestnictwa w nabożeństwach (wirepoints.org). Zintensyfikowała także egzekwowanie prawa, nakazując policji pilnować kościołów i rozdawać ogłoszenia o zakazie parkowania (wirepoints.org). Pojazdy niektórych wiernych zostały również odholowane.

Co najmniej trzy kościoły zostały również ukarane przez miasto grzywną 500 dolarów za złamanie nakazu wykonawczego Pritzgera, w tym kościół Elin Romanian Pentecostal.

Ale działania Pritzgera i Lightfoots’a związane z pandemią koronawirusa nie ograniczają się tylko do kościołów i Chicago. Kilku urzędników miejskich organów ścigania stwierdziło, że nie będą już egzekwować drakońskich nakazów gubernatora. W Du Page County, szeryf James Mendrick powiedział obywatelom w poście na Facebooku, że nie ma już zamiaru podążać za edyktem Pritzgera, mimo gróźb ze strony biura gubernatora.

“Po prostu nie mogę już dłużej tego robić. Stoję po stronie naszych obywateli i przedsiębiorców z hrabstwa Du Page, którzy nie generują żadnych problemów ani nie stawiają żadnego oporu wobec jakichkolwiek zasad, które byśmy na nich nałożyli. Nieważne jak dziwne byłyby to zasady. W rzeczywistości obywatele razem, jako wspólnota, pomogli nam w czasie tej pandemii środkami finansowymi i pomocą fizyczną”, napisał Mendrick.

Pritzger odpowiedział pogróżkami Mendrickowi jak i każdemu innemu urzędnikowi hrabstwa który odmówiłby wykonania jego rozkazów. “Hrabstwa, które próbują ponownie się otworzyć wbrew przepisom, mogą nie otrzymać zwrotu kosztów od FEMA za szkody, które spowodowały, ponieważ zignorowały prawo”, powiedział Pritzger. “Lokalne organy ścigania i policja stanowa Illinois mogą i będą reagować”.

W swoim kolejnym wpisie na Facebooku Mendrick odpowiedział na pogróżki Pritzgera. “Jesteśmy powołani do pilnowania porządku. Przez te wszystkie lata mówiłeś nam, że chcesz organów ścigania które zdecydowanie reagują na łamanie prawa, które nie naruszają ludzkich praw i traktują obywateli przyzwoicie. Teraz to masz i żądasz abyśmy wykonali krok wstecz, wrócili do tego czego nie chcemy i na co nie zasługujemy. Proszę, pozwólcie nam być takimi organami ścigania o jakie zawsze nas prosiliście. Nieopresyjnymi.”

James Murphy (thenewamerican.com opracowanie Maciej Rozwadowski)

Popieram amerykańskich chrześcijan. Nie może urzędnik z jakiegokolwiek powodu zakazywać spotkań chrześcijańskich. Ktoś chce to nawet w najgorszej zarazie powinien móc sobie iść i spotkać się z braćmi w wierze. Jeden pójdzie inny będzie się temu sprzeciwiał, ale nie można takich zakazów ustanawiać przez urzędników. Raz się przyzwyczają, że im można, że im to wychodzi, będą to ćwiczyli nieustannie. Taka natura urzędnika.

Proponuję abyście w ramach komentarza do tego wpisu przeczytali tekst Aleksandra Ściosa pt. WIRUS DEZINFORMACJI. Moim zdaniem warto. Dla zachęty kilka zdań z tego tekstu:

Prawdą jest natomiast, że toczy się wojna. Wojna o rząd dusz, w której wirus dezinformacji ma tak dalece zainfekować naszą wolę i obezwładnić myśli, byśmy stali się stadem pokornych niewolników, gotowych przyjąć każde upodlenie, w imię wydłużenia ogniw łańcucha. Cóż łatwiejszego, gdy łańcuch ma chronić przed utratą zdrowia, a upodlenie nosi miano „środka ochronnego”? Wojna dezinformacyjna jest celem państwa, które na kłamstwie i zbrodni zbudowało swoją pozycję, a implementując je w formę „produktu przemysłowego”, opasało „wolny świat” siecią agenturalnych wpływów i finansowych zależności. Chaos wytwarzany podczas tej wojny skutecznie unicestwia poczucie realizmu. W miejsce wiedzy i faktów, wznosi bariery niedorzecznych lęków i sprowadza nasze aspiracje do adoracji „chińskiego ciasteczka”.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. W tym niestabilnym czasie wsparcie spada chociaż poczytalność bloga rośnie. Taka to dziwna zależność. Otrzymałem już wystarczającą ilość środków na sprawy księgowe. Dziękuję za wsparcie.