Narkotyki i nielegalna broń, nie ma nic zaskakującego w tym zestawie

2020-05-27 11:15 (PAP) Śląskie/ Uciekający motocyklista zepchnięty przez radiowóz z drogi; wiózł broń maszynową i narkotyki

Broń maszynową, ostrą amunicję i narkotyki wiózł zatrzymany przez policjantów z rybnickiej grupy Speed 28-letni motocyklista, który nie zatrzymał się do kontroli i łamał wszelkie przepisy. Ucieczka zakończyła się po kilku kilometrach, kiedy prowadzący radiowóz zepchnął jednoślad do rowu.

O pościgu, który miał miejsce w niedzielę późnym popołudniem, poinformowała w środę rybnicka komenda. Wszystko zaczęło się w pobliżu ulicy 3 Maja w Świerklanach, gdzie policjanci z grupy Speed podczas patrolu zauważyli motocyklistę, jadącego z dużą prędkością pojazdem bez tablicy rejestracyjnej.

„Mundurowi zarejestrowali, że kierowca poruszał się z prędkością 160 km/h w terenie zabudowanym. Nie zatrzymał się, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie pojazdu. Przyspieszał, chcąc zgubić mundurowych. Po drodze łamał przepisy ruchu drogowego, m.in. wyprzedzając w miejscach niedozwolonych” – relacjonowała rzeczniczka rybnickiej policji asp. Bogusława Kobeszko.

foto slaska.policja.gov.pl

Mundurowi przez siedem kilometrów ścigali aprilię. W Wodzisławiu Śląskim na łuku drogi zrównali się z motocyklistą i użyli radiowozu, by zatrzymać motocykl. Po lekkim uderzeniu w motocykl kierowca stracił panowanie nad jednośladem i zakończył jazdę w przydrożnym rowie. Próbował jeszcze uciekać pieszo w stronę lasu, ale po krótkim pościgu mundurowi obezwładnili go i zatrzymali.

Okazało się, że to 28-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Był trzeźwy, jednak narkotester wykazał, że ma w organizmie amfetaminę i marihuanę, pobrano mu krew do badań. W plecaku jastrzębianina stróże prawa znaleźli pistolet maszynowy, ostrą amunicję oraz kilkanaście gramów narkotyków.

Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania, a motocykl nie był ani zarejestrowany ani ubezpieczony. Podczas przeszukania mieszkania 28-latka śledczy z rybnickiej komendy zabezpieczyli jeszcze kilka gramów narkotyków oraz pieniądze w różnych walutach, łącznie około 27 tys. zł.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, we wtorek usłyszał prokuratorskie zarzuty: posiadania broni palnej bez zezwolenia, posiadania środków odurzających, kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środka odurzającego, a także niezatrzymania się do kontroli drogowej. Mężczyzna odpowie również za wszystkie wykroczenia drogowe, które popełnił.

Decyzją Prokuratury Rejonowej w Rybniku 28-latek został objęty policyjnym dozorem i zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe, nie może też opuszczać kraju. Mężczyzna przyznał się do winy. Był już wcześniej znany policji, ma na koncie przestępstwa narkotykowe.(PAP)

foto slaska.policja.gov.pl

W Polsce, zupełnie tak samo jak na całym świecie nie budzi zdziwienia zostaw – narkotyki broń + nielegalna broń. Tak to już jest, że nielegalna broń jest powszechnie dostępna i jakoś tak lgnie mocno do narkotyków.

Co zrobić aby tak nie było? Nie mam pojęcia i nie bardzo mnie to interesuje. Bardziej mnie interesuje, że są tacy ludzie, którzy uważają, że metodą na istnienie nielegalnej broni są jeszcze większe restrykcje dla legalnych posiadaczy broni.

Skąd się bierze ten obłęd? Nie wiem. Tu lekarze od ludzkich dusz i to o najwyższych kwalifikacjach powinni się wypowiadać. Moje zadanie jest takie, aby to wskazywać i krytykować. Może jakiś człowiek dotknięty ryzykiem zakażenia wirusem hoplofobii na skutek mojej terapii nie ulegnie chorobie. Taką mam nadzieję. 🙂

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. W tym niestabilnym czasie wsparcie spada chociaż poczytalność bloga rośnie. Taka to dziwna zależność. Otrzymałem już wystarczającą ilość środków na sprawy księgowe. Dziękuję za wsparcie.