Z cyklu broń ratuje życie: 70 letni pan broni własnej żony przed bandytą, używając pistoletu

PANAMA CITY, FLORYDA – Mężczyzna stanął w obronie swojej żony po tym, jak intruz przebił się przez drzwi wejściowe ich domu i ją zaatakował. Zastępcy szeryfa przybyli do domu w Panama City około 6:05 rano i znaleźli 31-letniego Nathana Jerrella Edwardsa leżącego na podłodze martwego oraz pistolet leżący na stole kuchennym, powiedział szeryf Bay County. “Właściciel stwierdził, że nie jest w stanie fizycznie powstrzymać intruza, więc poszedł na górę po broń” – głosi informacja z  biura szeryfa – “Oddał wiele strzałów z broni palnej niwelując tym samym zagrożenie.”

Edwards już przed wtargnięciem do domu zachowywał się agresywnie, a mąż stał na zewnątrz, gdy Edwards podszedł do niego w niebezpieczny sposób. 70 letni mężczyzna wszedł do domu przez drzwi garażowe, aby uciec przed Edwardsem, w następstwie czego ten podszedł do drzwi wejściowych i zaczął bić w szybę, przebijając się do wnętrza domu.

kliknij aby przejść na stronę szeryfa

Po wtargnięciu, napastnik powalił żonę właściciela domu na podłogę, usiadł na nią i ją bił – jak twierdził mężczyzna w rozmowie z policjantami. Właściciel potwierdził również, że zastrzelił Edwardsa, którego uznano za zmarłego na miejscu zdarzenia. Żona mężczyzny została zabrana do szpitala i poddana leczeniu z powodu urazów.

Pomimo że 70 latek musiał iść na górę po broń palną, wciąż był bardzo skuteczny w obronie swojej żony. Byłoby lepiej, gdyby miał łatwiejszy dostęp do broni palnej, ale żaden scenariusz nie jest idealny. Robimy, co w naszej mocy, aby być przygotowanym, a ten właściciel domu miał broń palną i był gotów jej użyć w momencie gdy było to niezbędne. Edwards, gdyby udało mu się kontynuować atak, mógłby poważnie zranić lub zabić tę kobietę.

Ważną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest coś, o czym wspomina wydział policji: kiedy weszli do domu, znaleźli broń palną właściciela leżącą na ladzie w kuchni. Po ustaniu zagrożenia 70 latek odłożył broń i to jest dobre posunięcie kiedy ma się świadomość, że policja jest w drodze. Nie jest mądrze stać na miejscu zdarzenia z pistoletem w ręku, kiedy pojawia się policja.

Należy mieć nadzieję na szybkie wyzdrowienie dla żony tego pana oraz spokój dla obydwojga po tak przerażającym doświadczeniu.

(źródło concealednation.org opracowanie Maciej Rozwadowski)

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Dzięki waszemu wsparciu strona działa. Dla zachęty wam napiszę, że w ciągu ostatnich 30 dni na strony weszło blisko 100 000 użytkowników internetu.