Gdy jest groźba grabieży szeryf hrabstwa Polk na Florydzie informuje kryminalistów: obywatele hrabstwa lubią i posiadają broń palną, ja sam ich zachęcam do uzbrajania się

Szeryf hrabstwa Polk na Florydzie, Grady Judd, po masowym morderstwie w szkole w Parkland na Florydzie w 2018 roku opracował plan uzbrojenia nauczycieli i likwidacji stref wolnych od broni w szkołach. Pisałem o tym we wpisie pt. Szeryf z Florydy: trzeba uzbroić nauczycieli i zezwolić im na ukryte noszenie broni w szkołach.

Szeryf jest konsekwentny i nieustannie rozumie, że to uzbrojony, przestrzegający prawa obywatel jest fundamentem porządku i bezpieczeństwa publicznego. Gdy Ameryką wstrząsają lewackie burdy i grabieże ten sam Szeryf przez duże S publicznie przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie:

Otrzymaliśmy informacje, że bandy kryminalistów planują przybyć do naszego hrabstwa. Powiem tak: jeśli cenią oni swoje życie, to na ich miejscu lepiej bym tego nie robił. Obywatele hrabstwa Polk lubią broń palną, posiadają broń palną, ja sam ich zresztą zachęcam do uzbrajania się, i dzisiaj wieczorem wszyscy będą u siebie z załadowaną bronią pod ręką. Jeśli spróbujecie włamać się do ich domów, aby kraść lub podkładać ogień, to zgodnie z moim zaleceniem, wykurzą was stamtąd używając tejże broni. Tak więc dla waszego dobra zostawcie nas w spokoju.

Zachęcam w uzupełnieniu powyższej informacji do przeczytania obszernego artykułu na portalu stefczyk.info o tym co sprawia, że nie ma zamieszek i niepokojów społecznych. W artykule pt. W tym mieście nie było zamieszek. Uzbrojeni mieszkańcy strzegli ulic przed Antifą przeczytacie bardzo ciekawe informacje, do których namazywałem we wczorajszym wpisie pt. Z cyklu broń ratuje życie: w USA podczas protestów grabież ustaje tam, gdzie są uzbrojeni obywatele.

Z trudem ale przebijają się informacje obrazujące to, że przestrzegający prawa obywatele są najważniejszym czynnikiem gwarantującym porządek i bezpieczeństwo publiczne. Nie jest tym czynnikiem policja – nie dajcie się nagrać na te bajki. Przypominam, że to morderstwo dokonane przez policjanta sprowokowało zamieszki, burdy i grabieże. Spokój i porządek jest tam gdzie przewagę mają przestrzegający prawa obywatele. Przewagę nad zwykłymi bandziorami rabującymi sklepy, bijącymi ludzi, a nawet dopuszczającymi się morderstw, zapewnia obywatelowi nic innego niż posiadanie broni.

Szeryf hrabstwa Polk to rozumie doskonale.

Uzupełnienie, dla pełnego poznania stanu faktycznego.

Pokojowe protesty w hrabstwie Polk na Florydzie.

LAKELAND, Fla. – W poniedziałkową noc w hrabstwie Polk odbyły się pokojowe protesty. Miało to miejsce po weekendzie “niepokojów społecznych” w sobotę i niedzielę skłoniły urzędników do ogłoszenia lokalnego stanu wyjątkowego i ustanowienia godziny policyjnej obowiązującej do wczesnego rana we wtorek.

Protestujący zebrali się w Auburndale City Park w poniedziałkową noc, aby dołączyć do zbiorowej żałoby po śmierci George’a Floyda, który zmarł podczas aresztowania przez policję w Minneapolis w Minnesocie. Nagranie wideo z tego incydentu wywołało oburzenie w całym kraju. Funkcjonariusze zostali zwolnieni i postawiono im zarzut morderstwa.

Pokojowi demonstranci w Auburndale skandowali w poniedziałkowy wieczór “No justice, no peace” i “I can’t breathe”. Były to ostatnie słowa Floyda uwiecznione na filmie: “Nie mogę oddychać”, kilka minut później stracił przytomność.

“Czas na zmianę. Czas na przebudzenie, to niesprawiedliwe, to nie w porządku, że muszę się martwić o moje dzieci mieszkające w takim szalonym miejscu”, powiedział tłumowi Doranny Aquino z Winter Haven.

Grupa zachowała 10-minutową ciszę aby w ten sposób oddać hołd Georgowi, którego tragiczne w skutkach aresztowanie trwało właśnie tyle czasu. Policja dołączyła do protestujących w poniedziałek wieczorem czym oficerowie dali dowód solidarności z protestującymi w związku ze śmiercią Floyda.

“To co się stało, w tym przypadku dotyka nas tak samo jak wszystkich innych”, powiedział komendant policji Auburndale Andy Ray. “Nie ma żadnego wytłumaczenia dla tej bezsensownej śmierci.”

W poniedziałek, szeryf hrabstwa Polk – Grady Judd, dołączył do policji w Lakeland w celu podsumowania weekendowych wydarzeń w Polk County, które skutkowały licznymi interwencjami oraz wprowadzeniem godziny policyjnej.

Departament Policji Lakeland stwierdził, że planowany na niedzielę protest około 100 osób w Munn Park przebiegł spokojnie i zgodnie z prawem. Następnie grupa protestujących przeszłą pod posterunek policji, gdzie pokojowy protest kontynuowany był bez żadnych problemów.

Jednak część z demonstrantów oddzieliła się od głównej grupy i zaczęła blokować ruch na Florida Boulevard, co sprawiło, że z pokojowych obywateli korzystających ze swoich praw wynikających z Pierwszej Poprawki przeistoczyli się oni w sprawców nielegalnych działań. Policjanci próbowali rozproszyć tłum ale biuro szeryfa zostało w tym momencie wezwane aby pomóc w oczyszczeniu zablokowanego skrzyżowania.

Szeryf Judd powiedział, że nie uważa aby to mieszkańcy hrabstwa Polk byli tymi którzy stwarzają problemy, oraz że jest różnica między pokojowym demonstrantem, a ulicznym rzezimieszkiem i żadne zamieszki nie będą akceptowane.

Judd powiedział, iż otrzymał informacje jakoby około godziny 20-tej, w pobliżu Interstate 4 i Autostrady 27 planowany był atak na funkcjonariuszy organów ścigania.  Biuro Szeryfa Hrabstwa Polk i Patrol Autostradowy Florydy były w związku z tym postawione w stan pełnej gotowości.

Patrol Autostradowy wykonał “dobrą robotę” pomagając zatrzymać kilka osób które pojawiły się w podanej w informacji lokalizacji o podanym czasie i mogły być odpowiedzialne za próbę przeprowadzenia ataku.

“Będziemy cię ścigać i zamkniemy cię, jeśli będziesz się angażować w jakieś przestępcze działania”, powiedział Judd.

Szeryf dodał, że na portalach społecznościowych pojawiły się plotki, jakoby wywrotowcy planowali ataki z użyciem przemocy w gminach hrabstwa Polk.

Powiedziałbym tym cwaniakom, że jeśli cenią swoje życie to nie powinni uskuteczniać swoich zamiarów w Polk County. Ponieważ mieszkańcy Hrabstwa Polk lubią broń, posiadają broń do czego ich osobiście zachęcam, w związku z tym będą oni dziś wieczorem w swoich domach z załadowaną bronią pod ręką. Jeśli będziecie próbowali włamać się do ich domów aby ich okraść czy podpalić ich mienie to mam nadzieję że zastosują się do mojej gorącej prośby i użyją swojej broni aby was wysłać tam skąd przyszliście. Tak więc zostawcie naszą społeczność w spokoju, powiedział Judd.

Szeryf zachęcał każdego, kto chciałby użyć swego prawa wynikającego z Pierwszej Poprawki, czyli prawa do wolności słowa, aby skupił się na George’u Floydzie, który – jak powiedział Judd – jest ofiarą, którą należy uhonorować.

“Całe to okropieństwo przysłania nam ideę dzięki której pozostajemy zjednoczeni”, powiedział szeryf. “Jesteśmy jednomyślni co do postępowania którego ofiarą padł George.”

(źródło fox13news.com opracowanie Maciej Rozwadowski)

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Dzięki waszemu wsparciu strona działa. Dla zachęty wam napiszę, że w ciągu ostatnich 30 dni na strony weszło blisko 100 000 użytkowników internetu.