Największa grupa poświęcona broni palnej w polskiej części Facebooka liczy już ponad 50 000 uczestników

W dniu 21 lutego 2012 roku wpadłem na pomysł założenia grupy Broń Palna na Facebook. Właściwie to piszę się Bron Palna, bez polskiej litery “ń”. Nie zauważyłem, że jest bez ń, a później nie było już jak zmieniać. Jako pierwszy byłem w grupie ja jako jej założyciel, chwilę później dodałem kilku znajomych. Tak to się zaczęło. Dzisiaj już minęło 8 lat, od jednej osoby w grupie zrobiło się ponad 50 000 osób.

Grupa przeszła róże burze i szaleństwa. Raz nawet Facebook chciał grupę zamknąć ale udało się przywrócić grupę do życia. Póki co grupa trwa i jest największą grupą poświęconą broni palnej w polskiej części Facebooka.

Od czasu do czasu wyrzucam jakiś hejterów. Sam nie za często tam wpadam popatrzeć co się dzieje. Jest całkiem spora grupa moderatorów, którzy panują nad porządkiem i bezpieczeństwem 🙂 i nad tym aby była wolność słowa bez hejtu i głupoty.

Myślę, że na tej grupie jest taka zasada, że można mieć swoje zdanie, można się nie zgadzać. Nie ma tak, że jest jakaś jedna mądrość, która tam obowiązuje. Jest wolność wyrażania myśli, tam obowiązuje pierwsza poprawka. 🙂 Nie można być chamem, wulgarnym, nie można hejtować, nie można nienawidzić i dawać temu wyrazu. Na to nie ma tam miejsca.

Tych wszystkich, którzy posługują się takim przekazem grzecznie wypraszam z grupy blokując im do niej dostęp. Poszli mi stąd – tak sobie wówczas myślę – to ja tyle czasu na tworzenie grupy poświęciłem abyście mi tu przynieśli ogień nienawiści. To co nazywam kulturą posiadania broni palnej musi być ściśle związane z tym jak człowiek potrafi traktować innych i do nich się zwracać. Wolność słowa nie oznacza wolności do czynienia zła.

Wspominam o grupie, bo kilka dni temu grupa przekroczyła próg 50 000 uczestników. To między innymi tej grupie udaje się rozwijać zainteresowanie Polaków dostępem do broni palnej. Gdyby zupełnie przypadkowo ktoś z czytelników bloga nie był jeszcze w grupie, to serdecznie zapraszam. Wystarcza kliknąć na poniższy baner, a przeniesieni zostaniecie w odpowiednie miejsce Facebooka.