Tragiczny wypadek pod Lublinem, kula wystrzelona z broni palnej przebiła drzwi i trafiła dziecko

2020-06-04 16:17 (PAP) Lubelskie/ Dziecko nieumyślnie postrzelone przez matkę; jego stan ciężki

W konsekwencji nieszczęśliwego wypadku z bronią sportową w Brzezinach k. Ryk (Lubelskie), ciężko ranna została 4-letnia dziewczynka. Została postrzelona przez matkę.

Ucierpiał także pracujący w gospodarstwie mężczyzna. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do zdarzenia doszło w środę po południu.

Jak poinformowała prokurator Katarzyna Matusiak z prokuratury Okręgowej w Lublinie, podczas czyszczenia broni przez matkę w pomieszczeniu gospodarczym doszło do niekontrolowanego wystrzału.

W konsekwencji śrut trafił przebywającą na podwórku jej 4-letnią córkę. Utkwił w okolicach serca dziecka. Dziewczynka przebywa w szpitalu. Jej stan jest ciężki.

Ucierpiał także pracujący w gospodarstwie mężczyzna. Został raniony w udo; jego życie nie jest zagrożone.

Kobieta broń posiadała legalnie. Była trzeźwa w chwili wypadku. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

O zdarzeniu jako pierwsza poinformowało radio RMF FM. (PAP)

W depeszy nie podają ale podpytałem i wynika, że pocisk przeleciał przez drzwi i trafił dziecko. W tej sytuacji to ja się wymądrzał nie będę, bo to niezwykła tragedia dla kobiety, w której rękach była broń, z której padł strzał, a pocisk trafił jej dziecko. Nie potrafię sobie tego nawet wyobrazić do przeżywa ta kobieta.

Sprawa absolutnie wyjątkowa, niespotykana, ale jak widzicie możliwa. Każdą broń, bezwzględnie każdą i zawsze należy traktować jako gotową do strzału. Obawiam się, że za moment zlecą się ludzi bezmyślni i będą domagali się obostrzeń w prawie do broni, bo zdarzył się wypadek. Przemnożą zdarzenie przez nie wiem ile lub nie będą zwracać uwagi, że to zdarzenie wyjątkowe, a wręcz niespotykane.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Dzięki waszemu wsparciu strona działa.