Pijany funkcjonariusz SOP prezentował służbową broń damom w nocnym klubie – “nie sam obywatel odpowiada za swoje bezpieczeństwo tylko stosowne służby”

Czy ktoś zna przypadek obywatela posiadającego pozwolenie na broń, który ledwie stojąc na nogach, odurzony alkoholem, w nocnym klubie zachowywałby się tak jak ten tu na poniższym filmie funkcjonariusz SOP? Służba Ochrony Państwa – jak to dumnie brzmi, a w rzeczywistości patrząc na film myślę: jaki obciach, jaki wstyd, jaka publiczna hańba.

Odpowiedź na powyższe pytanie jest taka, że nikt nigdy nie słyszał o podobnym przypadku zachowania obywatela posiadającego pozwolenie na broń palną.

Niestety w tym przypadku pan z SOP miał pecha, ktoś zadzwonił na policję i wszystko nagrały kamery. Nie dało się zamilczeć sprawy. Chociaż… serwis PAP, tak skrupulatnie odnotowujący wypadki z bronią palną, na to wydarzenie nie znalazł czasu. Przypadek? Nie sądzę., przecież ten skandal jest interesujący.

Pan z SOP nie dość, że zgłupiał od nadmiaru wypitej wódki i wyciągną broń, prezentując ja przed siedzącymi przy barze damami, to jeszcze gdy przyjechała policja zaczął się z szarpać z policjantami. O jaka nieostrożność, jaki brak rozwagi.

Wódko pozwól żyć! Niestety w tym przypadku wódka pokrzyżowała panu funkcjonariuszowi z SOP życiowe plany. A może nie wódka, tylko zwykły pech, że na niego padło, że ktoś wpadł na głupi pomysł zadzwonić po policję. Przecież można było załatwić sprawę inaczej, a i koledzy nie bardzo, bo zostawili… Nosz k… …ć, się to wszystko złożyło źle!

Tak zupełnie bez ironii to ten odosobniony przypadek pokazuje, jak fałszywe jest przekonanie, że wciśnięcie człowieka w mundur funkcjonariusza tej czy innej służby, czyni z niego wzór cnót i praworządności. Nic bardziej mylnego. To nie służba i przepis prawa czyni z człowieka przestrzegającego prawa obywatela. W związku z tym powtarzane przez przeróżnych lewicowych kacyków słowa, że tylko służby powinny mieć dostęp do broni, że to nie obywatel, a służby dbają o bezpieczeństwo – jest zwyczajnym pustosłowiem.

Idąc drogą dziennikarskiej dedukcji i szukania sensacji można zadać pytanie ile byłoby trupów gdyby ochroniarze nie obezwładnili pijanego funkcjonariusza Służby Ochrony Państwa. Czy wyobrażacie sobie ile osób mógłby ten pijany człowiek zabić, gdyby nie reakcja ochrony? Gdyby w sytuacji na filmie znalazł się zwyczajny obywatel z bronią zapewniam, że nie skończyłby na izbie wytrzeźwień a w policyjnej izbie zatrzymań, z kryminalnymi zarzutami wprowadzenie zagrożenia dla osób postronnych.

Z  ciekawości napisałem do rzecznika prasowego SOP wiadomość e-mail z kilkoma pytaniami. Ciekawe czy uzyskam odpowiedź?

Dzień dobry

W ramach wydawnictwa Trybun.org.pl prowadzę stronę internetową trybun.org.pl poświęconą broni palnej. W mediach pojawiła się informacja oraz zapisy wideo dotyczące pijanego funkcjonariusza SOP, który w nocnym klubie wydobył broń.

W związku z tym w oparciu o przepisy prawa prasowego, proszę o udzielenie informacji w następującym zakresie:

1 Jaki staż służby miał funkcjonariusz SOP którego dotyczy sprawa?

2 Czy funkcjonariusz SOP przed wstąpieniem do SOP był funkcjonariuszem innej państwowej formacji uzbrojonej (żołnierzem), jeżeli tak to jakiej?

3 Czy funkcjonariusz SOP posiadał pozwolenie na broń do ochrony osobistej wydane przez właściwą komendę wojewódzką policji?

4 Czy funkcjonariusz SOP odbywał w tym roku kalendarzowym szkolenie strzeleckie z broni krótkiej, jeżeli tak to ile zużył na szkoleniu sztuk amunicji?

5 Czy w związku z wydarzeniami w Rzeszowie funkcjonariuszowi SOP została odebrana broń służbowa czy też nadal nią dysponuje?

6 Jaki (nazwa i kaliber) pistolet funkcjonariusz SOP posiadał w nocnym klubie i jaką dysponował ilością amunicji?

7 Czy funkcjonariuszowi SOP zostały postanowione zarzuty karne lub dyscyplinarne w związku z wydarzeniami z Rzeszowa?

8 Czy poza alkoholem w organizmie funkcjonariusza SOP stwierdzone zostały inne substancje oddziałujące na układ nerwowy, w szczególności takie, których posiadanie jest zabronione? Czy przeprowadzono badania na obecność tych substancji?

Proszę o udzielenie informacji drogą email. Informacje zostaną wykorzystane w materialne zamieszczonym na stronie trybun.org.pl

Andrzej Turczyn

tel. 502 525 535

www.trybun.org.pl

Na koniec. Niestety zawsze w tego rodzaju przypadkach przypominają mi się słowa zdegradowanego wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, podlaskiego kacyka z PiS Jarosława Zielińskiego:

Otóż ja Panie pośle chcę bardzo wyraźnie  podkreślić, że w moim przekonaniu, i to jest filozofia, którą przyjął nasz rząd, rząd Pani Premier Beaty Szydło. Zresztą to jest odzwierciedlone w programie Prawa i Sprawiedliwości, który jest teraz programem rządu i jest konsekwentnie realizowany, za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje.

Ile razy mi  się to przypomina, tyle razy myślę – to publicznie wygłoszone zupełnie puste słowa.

Każdy może uczestniczyć to co dzieje się na tej stronie wspierając Fundację Trybun.org.pl