Do brutalnych przestępstw wykorzystywana jest nielegalnie posiadana broń palna – przykład z Kielc

2020-07-14 16:08 (PAP) Świętokrzyskie/ Wstępne ustalenia śledztwa w sprawie zabójstwa sołtysa Zbrzy

57-letni Leszek G., który śmiertelnie postrzelił sołtysa Zbrzy, miał także grozić jego córce – ustaliła Prokuratura Rejonowa w Kielcach. Do tragicznego zdarzenia doszło 8 lipca.

Około godz. 14.00 57-letni Leszek G. przyszedł na posesję 61-letniego sołtysa tej wsi. “Następnie wszedł do jego domu, gdzie przy użyciu nielegalnie posiadanej broni palnej, oddał do niego co najmniej dwa strzały z ostrej amunicji, które ugodziły pokrzywdzonego m.in. w głowę. Obrażenia od postrzałów okazały się śmiertelne” – przekazała PAP Daniel Prokopowicz, rzecznik prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Zaznaczył, że bezpośrednio po zdarzeniu sprawca groził jeszcze śmiercią córce pokrzywdzonego 61-latka, która w tym czasie przebywała w domu, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia swoim samochodem.

Rodzina ofiary telefonicznie poinformowała o wszystkim policję i rozpoczęła się obława. W celu ujęcia 57-latka prokurator wyraził zgodę na opublikowanie jego wizerunku.

“Tuż po północy, 9 lipca funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna wrócił na swoją posesję. Nie zdołali go zatrzymać, gdyż mężczyzna przy użyciu broni palnej popełnił samobójstwo. Znalezioną przy nim broń zabezpieczono” – dodał Prokopowicz.

W sprawie trwa kompletowanie materiału dowodowego w celu precyzyjnego ustalenia wszelkich okoliczności obu tych zdarzeń, w tym zweryfikowania zakładanych wersji ich przebiegu oraz ustalenia motywów działania 57-latka. (PAP)

Po pierwsze to widzę, że uczą się, PAP zaczyna używać określenia “nielegalnie posiadana broń”. Można powiedzieć, że mały sukces. Tylko czy to się utrzyma.

Po drugie dzielna polska policja nie zapewniła bezpieczeństwa sołtysowi. No i co powiedzą ci, którzy uważają, że policja jest od tego aby zapewniać indywidualne bezpieczeństwo obywatelom? 

Po trzecie morderca zamordował, bo wiedział, że ofiara jest bezbronna. Gdyby wiedział, a co najmniej przypuszczał, że ofiara może mieć broń, nie byłby taki pewny swego. Za to odpowiedzialność ponoszą politycy.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić

Dokąd napisałem wpis o pieniądzach zwiększyły się wpłaty i do dnia dzisiejszego Fundacja Trybun.org.pl otrzymała ponad 2100 zł. Bardzo dziękuję. Oznacza to, że wyraźnie widać wzrost waszego zaangażowania.