Najnowszy sondaż wyborczy Wall Street Journal wskazuje na Trumpa

Wyniki najnowszego sondażu Wall Street Journal/NBC News, który ukazał się wczoraj (15.07), niosły ze sobą kilka dobrych wiadomości dla prezydenta Trumpa (s.wsj.net).

Nagłówki w mediach głównego nurtu informowały, że przewaga Bidena, jeśli wybory odbyłyby się teraz, wzrosła z siedmiu do 11 punktów w ciągu ostatniego miesiąca.

Ale dobra wiadomość dla Trumpa została potwierdzone w wynikach, przeprowadzonej w zeszłym tygodniu, 15-stronicowej ankiety w której wzięło udział 900 statystycznych wyborców. Po pierwsze, 54 procent z nich poparło “zarządzanie gospodarką” prezydenta, co było rekordem w sondażu. Jeśli uznać za miarodajne poglądy ludzi “głosujących na swoje finanse”, to Trump powinien wygrać w listopadzie opierając się tylko na takiej strategii.

Po drugie, 77 procent ankietowanych jest “bardzo zainteresowanych” wyborami prezydenckimi w 2020 r. Ankieterzy twierdzą, że zainteresowanie wyborami prezydenckimi “nigdy nie było tak wysokie w okresie tak odległym od wyborów”. W rzeczywistości, miesiąc przed wyborami w 2016 roku, kiedy zainteresowanie wyborami było najwyższe, wskaźnik ten pokazywał jedynie 72 procent.

To dobrze wróży prezydentowi, którego ocena “entuzjazmu” wśród zarejestrowanych wyborców w sondażu jest o pełne siedem punktów procentowych lepsza od jego najbardziej prawdopodobnego rywala.

Więcej statystycznych wyborców jest bardziej entuzjastycznie nastawionych do prezydenta Trumpa niż do jego prawdopodobnego przeciwnika.

Dla Bidena wyniki wyglądają o wiele gorzej. Jedna trzecia ankietowanych ma o nim “bardzo negatywne zdanie”, a tylko 47% chce kongresu kontrolowanego przez Partię Demokratyczną, co oznacza spadek z 51% odnotowanych w czerwcu.

Im więcej wyborcy słyszą o Bidenie i o tym, co zamierza zrobić z poparciem przychylnego Kongresu, tym mniej są tą wizją zafascynowani.

Wreszcie, poparcie Trumpa wśród wyborców płci męskiej nadal jest wyższe niż dla Bidena. Sondaż Rasmussena przeprowadzony również w zeszłym tygodniu pokazał, że Trump prowadzi obecnie z Bidenem wśród wyborców płci męskiej o dwa punkty, co oznacza zmianę aż o 11 punktów w ciągu zaledwie miesiąca. Rasmussen poinformował również, że wśród niezrzeszonych zarejestrowanych wyborców Trump uzyskał 13 punktów w stosunku do poprzedniego miesiąca, co jest wynikiem którego nie uwzględniono w sondażu Journal/NBC.

Te sondaże są echem tego co prezydent sam widzi w swoich wewnętrznych sondażach. W jednym ze swoich wtorkowych tweetów przyznał, że dokonał zmian w sztabie wyborczym prowadzącym jego kampanię:

Brad Parscale, który jest ze mną od bardzo długiego czasu i kierował naszymi ogromnymi strategiami cyfrowymi pozostanie w tej roli. Będzie jednocześnie starszym doradcą kampanii. Obydwaj [on i Bill Stepien, nowy kierownik kampanii Trumpa] byli mocno zaangażowani w naszą historyczną wygraną w 2016 roku i nie mogę się doczekać wielkiej i bardzo ważnej drugiej wspólnej wygranej.

To powinno być o wiele łatwiejsze, ponieważ nasze sondaże szybko rosną, gospodarka się poprawia, szczepionki i leki wkrótce będą dostępne, a Amerykanie chcą bezpieczeństwa na ulicach i w swoich społecznościach!

Bob Adelmann (thenewamerican.com opracowanie Maciej Rozwadowski)

Lewicowe media wskazują na śpiącego Joe?! Niemożliwe aby Amerykanie byli takimi durniami i oddali głosy na faceta, który nie wie co się wokoło niego dzieje. Trump jest osobowością wyjątkową, nie ma co do tego najmniejszej wątpliwości. Z drugiej strony nie można nie doceniać siły mediów. Oddziaływanie na ludzi przy pomocy środków masowego komunikowania jest przerażająco silne. Czasem nie do końca zdaję sobie z tego sprawę co oznacza siła masowego przekazu.

Wczoraj ogłoszoną przeze mnie ankietę wypełniło już ponad 1300 osób. Czekam jeszcze, może będzie więcej odpowiedzi. Chciałbym aby było kilka tysięcy. Już dzisiaj mogę wam napisać, że blisko 60 % osób deklarowało, że to co kandydaci mówią o broni miało wpływ na to na kogo oddadzą swój głos i prawi tyle samo procent uczestników ankiety oddało głos na Krzysztofa Bosaka. Na pana Dudę zaledwie 9 % ankietowanych. PiS jednak nie jest dobrze widziany w środowisku strzeleckim. W ankiecie brały udział osoby, które posiadają i nie posiadają pozwoleń na broń. Około 38 % osób spośród tych co wypełnili ankietę deklaruje, że nie posiada pozwolenia na broń. Wyniki ankiety będą ciekawe…

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić