NRA (Narodowe Stowarzyszenie Strzeleckie Ameryki) oficjalnie poparło kandydaturę Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA

National Rifle Association oficjalnie poparło kandydaturę Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA. W imieniu 5 milionów członków NRA ponownie organizacja poparła wybór na prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Donalda Trumpa. W liście skierowanym do kandydata napisano, że zrobił więcej niż jakikolwiek inny prezydent, aby chronić Drugą Poprawkę gwarantującą Amerykanom prawo posiadania i noszenia broni.

Jest to naturalna konsekwencja poczynań Prezydenta USA Donalda Trumpa związanych z obroną Drugiej Poprawki w trakcie mijającej kadencji. Administracja Trumpa konsekwentnie sprzeciwia się wszelkim naciskom zwolenników kontroli broni, a Prezydent Trump nieustannie w swoich przemówieniach podkreśla to, że będzie bronił Drugiej Poprawki.

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1284162207232733185

Po wystosowaniu oficjalnego listu popierającego Donalda Trumpa przez NRA, Prezydent Stanów Zjednoczonych na Twitter podziękował członkom NRA i ponownie ogłosił, że ZAWSZE będzie chronił Wielką Drugą Poprawkę i nigdy nie pozwoli radykalnej Lewicy odebrać obywatelom ich praw.

Kontrkandydat w wyścigu do fotela prezydenta USA, przedstawiciel skrajnej lewicy – Joe Binden ogłasza publicznie, że  podejmie szereg działań mający za celu ograniczenie prawa ludzi do posiadania i noszenia broni, które wynika z Drugiej Poprawki.

Sondaże tworzone przez lewicowe media oczywiście jako faworyta wyborów wskazują lewicowego kandydata. Wbrew rozumowi, wbrew faktom, wbrew tym wszystkim pozytywnym rzeczom, które spotkały Amerykanów w trakcie kadencji Donalda Trumpa, mają wybrać skrajnego lewaka? Szczerze wątpię aby tak miało być, no ale przecież siły zła są bardzo mocne.

(na podstawie nrapvf.org foxnews.com)

https://twitter.com/NRA/status/1284163273127059458

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić

NRA udziela poparcia w walce o reelekcję  prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

Drodzy członkowie NRA.

Prezydent Donald J. Trump, jako najbardziej szczery, popierający Drugą Poprawkę prezydent w historii i członek NRA, bronił konstytucyjnych praw praw prawowitych właścicieli broni w całym naszym kraju. Jego poparcie było i nadal jest niesłabnące, dlatego też NRA-PVF z dumą poparła go w tym tygodniu.

Wchodząc do Białego Domu, prezydent Trump bezzwłocznie uchylił system z epoki Obamy, który zmuszał beneficjentów Ubezpieczenia Społecznego do wyboru między świadczeniami zdrowotnymi a prawem do posiadania broni palnej wynikającym z Drugiej Poprawki (nraila.org). Jego strategia nie pozostawiła wątpliwości, że Druga Poprawka nigdy nie powinna być przedmiotem takiego zakłamanego wyboru.

Pokolenia Amerykanów skorzystają również z jego obietnicy przekształcenia federalnego systemu sądownictwa. Mianowanie rekordowej liczby sędziów, którzy szanują i cenią sobie Drugą Poprawkę, w tym sędziów Sądu Najwyższego Neila Gorsucha i Bretta Kavanaugh. Prezydent Trump odwrócił niepokojącą tendencję do mianowania na te stanowiska zwolenników aktywizmu sądowego. Długoterminowe skutki tych dożywotnich nominacji są nie do przecenienia, a NRA wie, że w drugiej kadencji Donald Trump nadal będzie przywiązywać dużą wagę do sądownictwa.

W zeszłym roku, kiedy prezydent pojawił się na dorocznym forum NRA-ILA, aby ogłosić swoje “niepodpisanie” traktatu ONZ o handlu bronią, pokazał światu swoje zaangażowanie na rzecz wolności i suwerenności Ameryki. Ten decydujący akt skutecznie wycofał Stany Zjednoczone z globalnego marszu w kierunku międzynarodowego zakazu używania broni i potwierdził obietnicę założycielską Ameryki dotyczącą suwerenności i samorządności.

Niedawno, w odpowiedzi na liczne obostrzenia związane z  COVID-19, administracja Trumpa pospieszyła z obroną amerykańskich rodzin i wolności. Ogłaszając sprzedawców broni palnej i amunicji “infrastrukturą krytyczną”, jego administracja skłoniła władze stanowe do ponownego otwarcia przymusowo zamkniętych sklepów z bronią. Jego deklaracja potwierdziła to, co NRA i nasi członkowie zawsze wiedzieli: nie ma bardziej podstawowej wolności niż prawo do ochrony nas samych, naszych rodzin i siebie nawzajem. Dziesiątki milionów amerykańskich posiadaczy broni, w tym miliony nowych posiadaczy broni, są wdzięczni prezydentowi Trumpowi i jego administracji za sprzeciw wobec antyamerykańskiego poglądu stwierdzającego, że kwestie samoobrony są “marginalne”.

Donald Trump okazał zdumiewające poparcie dla naszego konstytucyjnego prawa do noszenia broni, podejmując kroki w celu zniesienia jednej z największych “gun free zones” w Ameryce. Korpus Inżynierów Armii, który obecnie zajmuje się tworzeniem nowych przepisów,  ustanawia prawa prawowitych właścicieli broni na 12 mln akrów federalnej ziemi (nraila.org). Jego równie zdecydowane poparcie dla zasady wzajemności w prawie do noszenia broni świadczy o uznaniu przez niego podstawowej prawdy: ponieważ brutalne przestępstwa mogą zdarzyć się w dowolnym miejscu i czasie, nasze prawo do samoobrony nie może kończyć się na granicy stanu.

Członkowie NRA są również wdzięczni za jego nieustające wsparcie dla prawa do polowań, strzelectwa rekreacyjnego i dziedzictwa plenerowego. Z Gabinetu Owalnego popierał on wysiłki na rzecz powiększenia dla publicznego dostępu do państwowej ziemi o kolejne miliony akrów, skasowania bezsensownych zakazów stosowania tradycyjnej amunicji i zapobiegania federalnym naruszeniom w zarządzaniu dziką przyrodą.

Co najważniejsze, prezydent Trump bronił Amerykanów przed opresyjną, anty-wolnościową agendą polityków takich jak Joe Biden, Nancy Pelosi i Chuck Schumer. Ich plan wprowadzenia zakazu posiadania broni palnej, amunicji i magazynków nie ma żadnego umocowania prawnego w amerykańskiej doktrynie. Jak wyjaśnił Biały Dom w oświadczeniu dotyczącym polityki administracyjnej, tak zwany “uniwersalny” system sprawdzania przeszłości jest “niezgodny z gwarancją indywidualnego prawa do posiadania broni” zawartą w Drugiej Poprawce.

Największym zmartwieniem członków NRA jest wizja szefa państwa, który kryje w sobie pogardę dla Drugiej Poprawki i obsesję na punkcie zwiększania liczby ustaw o kontroli broni, które dają przestępcom władzę nad przestrzegającymi prawa Amerykanami. Na szczęście dla praworządnych właścicieli broni w Ameryce, prezydent Trump odważnie stoi na w kontrze do takich działań.

NRA z dumą informuje o udzieleniu oficjalnie zasłużonego poparcia dla swojego członka – prezydenta Donalda J. Trumpa. Chciałbym podziękować jemu – i wam – za nieustające, niezłomne wspieranie Drugiej Poprawki.

Z wyrazami szacunku.

Jason Ouimet

(nraila.org tłumaczenie Maciej Rozwadowski)