Z cyklu broń ratuje życie: bronił się przed agresywnym narkomanem jako, że korzystał z obrony koniecznej pójdzie do więzienia (Szwecja)

Na stronie pantarhei24.com znalazłem podesłaną przez czytelnika bloga informację, że 44 letni Szwed spędzi 18 miesięcy w więzieniu, bo użył broni palnej w obronie przed agresywnym narkomanem.

Sytuacja przedstawiała się w ten sposób, że pan narkoman wcześniej już dawał się we znaki rolnikowi mieszkającemu w regionie Dalarna w środkowej Szwecji. Pewnego dnia wdarł się do domu i nie chciał z niego wyjść mimo stanowczego żądania opuszczenia domu. Wreszcie zdesperowany rolnik poszedł po swoją myśliwską broń aby bardziej stanowczo przegonić intruza. Gdy wrócił pan narkoman zaatakował, usiłując wyrwać broń z ręki właściciela domu. Doszło do szamotaniny, szczęśliwie to narkoman został postrzelony.

Sąd uznał, że właścicielowi domu przysługiwało prawo do brony, ale za spowodowanie śmierci spędzi 18 miesięcy w więzieniu. Wydarzenia miały miejsce w 2018 r.

Kompletny brak szacunku do ludzkiego naturalnego prawa jaki jest prawo do obrony. Cały postępowy świat takim wykolejaniem się charakteryzuje. Może po tym się poznaje postępowy świat, że takie wynaturzenia w nim występują. Przecież w normalnym świecie nikt nie powinien insertować się to sprawą. Powinien przyjechać ktoś, wysłuchać przestrzegającego prawa obywatela, który został napadnięty, i pochwalić za rozwiązanie problemu.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić