Eksplozje w składzie broni pod Bagdadem z powodu upałów czy może jednak jakiś inny powód jest bardziej racjonalny?

2020-07-26 20:22 (PAP) Irak/ Eksplozje w składzie broni pod Bagdadem

Irackie wojsko poinformowało w niedzielę, że na południowych przedmieściach Bagdadu wybuchł skład broni należący do irackiej policji. Według armii do wybuchu doszło z powodu upałów i nieprawidłowych warunków przechowywania broni. Nie ma informacji o ofiarach.

Jak donosi Reuters, w niedzielę wieczorem w Bagdadzie było słychać kilka eksplozji. Według agencji do podobnego zdarzenia doszło rok temu w tym samym arsenale. Ze składu korzystała zarówno narodowa policja, jak i paramilitarne siły rządowe. W wyniku wybuchów zginęła wówczas 1 osoba, a 29 zostało rannych. W komunikacie iracka armia nie powiadomiła o żadnych ofiarach.

Irak przeżywa obecnie bezprecedensową falę upałów. W niedzielę w Bagdadzie temperatury w cieniu osiągały 49 stopni. Prognozy mówią, że we wtorek mogą osiągnąć 52 stopnie, co byłoby rekordem w historii pomiarów. (PAP)

Szczerze pisząc to coś dziwnego jest w tym, że skład broni  wybucha od upału i to kolejny rok z rzędu. To moim zdaniem ściema, a prawda jest taka, że jak wybuchnie to później trudno się doliczyć czego nie ma.

O taką mam myśl po przeczytaniu tej depeszy PAP.

W przypadki nie wierzę, a przy okazji wiem, że łobuzom z całego świata nie nieustannie potrzebna jest broń i muszą się w nią zaopatrywać w ilościach przyzwoitych. Broni od legalnych posiadaczy nie da się ukraść w ilościach niezbędnych do zaopatrzenia przestępczego świata, więc potrzebne są upały i eksplozje maskujące wszystko.

Jest jeszcze jedno racjonalne wyjaśnienie, które może być znaczenie bardziej prawdopodobne w tamtym rejonie świata. Otóż może być tak, że IDF (Siły Obronne Izraela) zrobiło porządek, bo z magazynu broń szła prosto do Hezbollahu albo innych miłujących pokój terrorystów. Ewentualnie uprzątnęli sprawę Amerykanie. Takie informacje podaje twitter.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić