Totalna inwigilacja nadchodzi, musi być tylko pretekst, jest gotowy, na imię mu pandemia!

2020-08-02 19:53 (media/PAP) Zagórski: mamy system, który pozwala analizować przemieszczanie się użytkowników telefonów

W związku z koronawirusem opracowaliśmy system, który pozwala zbierać anonimowe dane od operatorów sieci komórkowych, by monitorować, jak przemieszczają się użytkownicy telefonów – poinformował w wywiadzie dla Onetu minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Szef resortu cyfryzacji podkreślił, że mimo koronawirusa to lockdown w tej chwili nie jest rozważany.

“Doszlifowaliśmy rozwiązania, nad którymi rozpoczęliśmy wtedy prace. Po pierwsze aplikacja Kwarantanna Domowa została udoskonalona (…) Po drugie rozwinęliśmy zestaw narzędzi, które roboczo nazywamy centralnym środowiskiem analitycznym. To system, który pozwala na opracowanie np. analiz dotyczących przemieszczania się Polaków, a dokładnie ich telefonów, pomiędzy różnymi regionami kraju m.in. na podstawie anonimowych danych od operatorów telekomunikacyjnych” – powiedział portalowi minister.

Mówiąc o centralnym środowiskiem analitycznym, Zagórski wskazał w rozmowie z Onetem, że dzięki niemu można zobaczyć, jaka jest mobilność mieszkańców między konkretnymi powiatami.

“Dzięki temu, jeżeli wiemy, że na jakimś terenie jest więcej zachorowań, służby w innych regionach, w tym sanepid, mogą się lepiej przygotować na potencjalny wzrost liczby przypadków. Przykładowo, podczas długiego weekendu majowego widzieliśmy, ile mniej więcej osób pojechało z Warszawy nad morze i do jakich dokładnie miejscowości” – powiedział.

Zagórski, pytany, czy dane, jakie trafiają do sytemu są zanonimizowane już na etapie ich przesyłania przez teleoperatorów, odpowiedział, że tak.

“Nie zbieramy żadnych danych osobowych (…) Wiemy tylko, że np. tysiąc telefonów przemieściło się między jednym a drugim BTS-em” – zapewnił.

Minister dodał, że resort korzysta również z narzędzi wykorzystywanych w analizach skuteczności kampanii reklamowych.

“Ta próbka jest niewielka, ale umożliwia potwierdzenie, czy dane na temat mobilności Polaków, które dostajemy od operatorów komórkowych, są prawidłowe. Korzystamy z powszechnie dostępnych narzędzi, które wykorzystują dane pochodzące od największych firm technologicznych” – powiedział Zagórski. (PAP)

W maju napisałem co myślę o tym jak walczyć będą z chińskim wirusem. Wpis pt. Cyfrowa kontrola pod pozorem walki z chińską zarazą, wierzycie w kłamstwo: kontrolujący wszystko rząd = bezpieczeństwo? Za moment socjalistyczny rząd PiS  wdroży na siłę elementy totalitarnej cyfrowej kontroli, a ludzie nierozumni będą brawo bić, że rząd walczy dzielnie z pandemią wirusa. Co co to przeszkadza jeżeli jesteś uczciwy – to będzie można z każdej strony usłyszeć

Anonimowe dane… dobry żart. Dzisiaj anonimowe, w miarę doskonalenia systemu anonimowość ustanie. Po co komu dane anonimowe, gdy ratowanie życia jest najważniejsze. Każdego dnia dowiemy się z różnych stron, że zmarło kilka osób. Kontrola to cel, a nie walka z pandemią. Coś mi się zdaje, że chiński wirus właśnie po to został stworzony. Zmuść państwa do wdrożenia totalnej kontroli. Powstaną narzędzia i mechanizmy, które kiedyś przejmie jakiś niemiły tyran.

Gdy rząd PiS pokazał swoją złowrogą mordę wyznawcy totalitarnych metod pisałem, że ten “patriotyczny” rząd wdroży mechanizmy, które będą właściwe dla tyranii. To postępuje. Pretekst jest, ten pretekst ma na imię pandemia.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić

Uzupełnienie z 3.08.2020 r.

Ministerialne porady: załóż dobrowolnie elektroniczną smycz, na smyczy będziesz bezpieczny. Dobry urzędnik troskliwie się o ciebie zatroszczy.

Download (PDF, 70KB)

Jestem coraz bardziej przekonany, że pandemia koronawirusa ma na celu nie fizyczne wyniszczenie, a nałożenie ludziom elektronicznej obroży czy kagańca. Prawda jest taka, że zdrowotne skutki chińskiej zarazy owszem występują, ale prawdziwym kataklizmem jest to co rządy robią z ostkami naszej wolności. Coraz więcej informacji wskazuje na to, że koronawirus atakuje ludzkie zdrowie bezobjawowo.

Download (PDF, 65KB)

Moim zdaniem główny objaw choroby jaką wywołuje koronawirus to histeria, a atak odbywa się układ nerwowy społeczeństwa. Strach sprawia, że ludzie dobrowolnie i chętnie zakładają sami sobie najnowsze zdobycze elektronicznej kontroli i inwigilacji. Oczywiście anonimowo, oczywiście każdy uczciwy człowiek nie ma co obawiać się troskliwego urzędnika.

Niestety na mnie to nie działa. Urzędnikom nie wierzę i koniec.