Polski pistolet VIS 100 w sprzedaży na rynku cywilnym, ustawiam się w kolejce do sklepu z bronią

Fabryka Broni “Łucznik” Radom na swojej stronie internetowej zamieściła takie oto ogłoszenie:

Miło nam poinformować, że pierwsza partia długo wyczekiwanych pistoletów VIS 100 M1 właśnie trafiła do sprzedaży na rynku cywilnym.

Rzeczywiście dłuto to był oczekiwany pistolet. Tak długo, że nie chce mi się sięgać pamięcią to momentu gdy się pojawił jako prototyp. No ale to taka polska specyfika, że to co powinno od stworzenia trafić do sklepów w pół roku, czeka nie wiadomo na co przez lata. Zostawmy jednak krytykę.

Mam  plan kupić ten pistolet i was też zachęcam do tego. Zaryzykuję tą ceną i będę miał VISa 100 w szafie z bronią. Przecież tak naprawdę nie mam wyjścia. 🙂 Bardzo lubię pistolety, a ten mi się podoba. Szczegóły techniczne pistoletu znajdziecie na stronie fabrykabroni.pl.

Kiedyś będąc w Fabryce Broni “Łucznik” Radom strzelałem z tego pistoletu na fabrycznej strzelnicy. Było to cztery lata temu, jeszcze jak pistolet nazywał się Ragun PR-15 i moje wrażenia są dobre. Rzeczywiście jest to celny wybór.

Pistolet już zamówiłem w jednym z moich ulubionych sklepów z bronią – progres-bron.pl. Do pistoletu zawsze warto mieć jakąś kaburę. Dzisiaj rozmawiałem z Jankiem Staniszewskim – właścicielem sklepu – lada dzień w ofercie sklepu będą kabury do tego pistoletu.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić