Każdy tyran używa broni “zgodnie z prawem” tylko, że prawo jest niesprawiedliwe – na podstawie strzelania do ludzi na Białorusi

2020-08-12 13:55 (PAP) Białoruś/ MSW: ponad tysiąc osób zatrzymanych podczas protestów we wtorek (opis)

Podczas akcji protestu na Białorusi we wtorek wieczorem i w nocy zatrzymano ponad tysiąc osób; w Brześciu funkcjonariusze użyli broni palnej – podało w środę MSW w Mińsku. Jest to pierwsze potwierdzenie użycia przez milicję ostrej amunicji wobec demonstrantów.

“W nocy z 11 na 12 sierpnia w kraju doszło do punktowych zgromadzeń obywateli w 25 miejscowościach. (…) Za udział w nielegalnych masowych akcjach zatrzymano ponad tysiąc osób” – poinformował resort spraw wewnętrznych. Jak dodał, organy śledcze wszczęły 17 spraw karnych.

W komunikacie podano, że w Brześciu milicjanci użyli broni palnej, by obronić się przed napaścią “agresywnie nastawionych obywateli” i że jedna osoba została ranna. Komunikat MSW głosi, że napastników “nie zatrzymały strzały ostrzegawcze w powietrze” i wobec tego “w celu ochrony życia i zdrowia funkcjonariuszy” użyto broni w sposób ofensywny.

Powołując się na resort zdrowia, MSW przekazało, że ogółem pomocy medycznej wymagało 51 osób. 14 milicjantów i żołnierzy wojsk MSW odniosło obrażenia różnego stopnia.

W niedzielę, poniedziałek i wtorek wieczorem na Białorusi doszło do protestów przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich. MSW podało, że w niedzielę i poniedziałek zatrzymano ponad 5 tys. osób.

We wtorek doszło do starć demonstrantów z milicją w kilku miejscach Mińska oraz innych miastach. Do rozpędzania demonstracji struktury siłowe używały granatów hukowych, gazu łzawiącego oraz strzelają gumowymi kulami.

Strzelają funkcjonariusze białoruskiego państwa do ludzi, zgodnie z prawem zapewne. Tylko cóż z tego jak każdy rozumie, że ci zdeterminowani Białorusini, którzy nastawiają się na kule walczą o wolność o to aby tyran wreszcie złożył władzę.

Myśmy zapomnieli o słowie sprawiedliwość, także w Polsce. W Polsce też nieuczciwość dzieje się w świetle prawa, zgodnie z prawem, póki co na mniejszą skalę, albo w mniej widowiskowy sposób. Ale już wkrótce kto wie co będzie się działo. Po pozorem walki z chińskim wirusem towarzysze komuniści z PiS przygotowują się naprawdę ciekawe przepisy.

Mądrzy Amerykanie wymyślili naprawdę dobrą rzecz. Oni napisali w swojej Konstytucji, że prawa ludzi do posiadania i noszenia broni nie można naruszać. Oznacza to dokładnie tyle, że prawo do posiadania i noszenia broni istnieje niezależnie od tego co, kto i kiedy napisze sobie w ustawie.

Na Białorusi dzieje się coś ciekawego w naszej części Europy. Nie potrafię tego jeszcze ocenić, ale rozum mi podpowiada, że pan Łukaszenka to jednak tyran. Czy jak tyran odda władzę, to Białorusinom będzie lepiej, to zupełnie inna sprawa, ale jednak Białorusini powinni mieć zrobić co uważają i ponosić tego konsekwencje – dobre lub złe.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić