Trump przyjął nominację na kandydata Republikanów na prezydenta USA i ogłosił na cały świat: będę bronił prawa ludzi posiadania i noszenia broni

Ubiegający się o reelekcję przywódca USA Donald Trump przyjął w czwartek oficjalnie nominację na kandydata Partii Republikańskiej na prezydenta w listopadowych wyborach. Uczynił to w przemówieniu sprzed Białego Domu.

Wystąpienie Trumpa to kulminacyjny moment czterodniowej i odbywającej się głównie wirtualnie konwencji Partii Republikańskiej, na której w poniedziałek delegaci tego ugrupowania udzieli mu nominacji. W partyjnych prawyborach urzędujący prezydenta USA de facto nie miał konkurencji. Akceptując nominację Trump stał się oficjalnym kandydatem Republikanów i w wyborach 3 listopada zmierzy się z nominowanym przez Demokratów lewicowcem Joe Bidenem.

Przy wiwatach tłumu Trump przypominał swoje działania w trakcie prezydentury. Przywódca USA ocenił, że stawką wyborów jest “amerykański sen”, któremu zagraża socjalizm, a Binden jest trojańskim koniem socjalizmu.

Donald Trump mówił o wielu sprawach i nie zaniechał ogłoszenia na cały świat, że będzie broni prawa ludzi do posiadania i noszenia broni.

We will uphold your religious liberty and defend your Second Amendment right to keep and bear arms.

And if we don’t win, your Second Amendment doesn’t have a chance. I can tell you that. I have totally protected it

Jestem przekonany, że w takich przemówieniach podnoszone są sprawy najważniejsze. Jedną z nich jest naturalne ludzkie prawo posiadanie i noszenia broni, którego zakaz naruszania Amerykanie mają zapisane w Drugiej Poprawce do Konstytucji. Donald Trump niemal w każdym istotnym przemówieniu wspomina o swoim zaangażowaniu w obronę prawa do posiadania i noszenia broni. To musi być naprawdę ważna sprawa!

Jest dla mnie jasne, że to prawo posiadają wszyscy przestrzegający prawa ludzie, też my Polacy, bo to prawo naturalne, nadane przez Boga, a nie napisane przez prawodawcę (sejm, senat, kongres itp.). Tylko, że my o tym nie wiemy, a miejscowi socjalistyczni, niemal bez wyjątku politycy, przekonują nas, że to marginalna sprawa. No więc wsłuchajcie się w słowa przywódcy najpotężniejszego wciąż państwa na świecie i zastanówcie się nad tym kto ma rację – czy miejscowy socjalistyczny kacyk czy lider światowej potęgi.

Przemówienia Trumpa w całości:

Zapis przemówienia na stronie: npr.org.

Depesze pap w tej sprawie – tu oczywiście nie znajdziecie niczego o prawie posiadania i noszenia broni:

Download (PDF, 67KB)

Download (PDF, 67KB)

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić