Z cyklu broń ratuje życie: 17-letni Kyle Rittenhouse w Kenosha, w stanie Wisconsin używając karabinka obronił się przed agresywnym “demonstrantami”

2020-08-30 01:52 (PAP) Adwokaci nastolatka oskarżonego o zabójstwa w Wisconsin twierdzą, że działał w samoobronie

Prawnicy reprezentujący Kyle’a Rittenhouse’a oskarżonego o zabicie dwóch demonstrantów w Kenosha, w stanie Wisconsin, argumentują, że działał w samoobronie. Jest on przetrzymywany w zakładzie karnym dla nieletnich.

Według dziennika „The Hill” reprezentująca Rittenhouse’a kancelaria prawna Pierce Brainbridge, wyjaśniła, że lokalny właściciel salonu samochodowego poprosił nastolatka i jego przyjaciela o ochronę firmy w trakcie protestów, ponieważ poniósł wcześniej straty. Demonstranci plądrowali sklepy i podpalali samochody.

Protesty ogarnęły miasto po postrzeleniu przez policjanta dwa dni wcześniej Afroamerykanina Jacoba Blake, który obecnie jest w ciężkim stanie w szpitalu.

„Na odgłos wystrzału za jego plecami, Kyle odwrócił się i natychmiast stanął w obliczu napastnika, który rzucił się w jego stronę i chciał mu wyrwać karabin. (…) Aby się obronić zareagował natychmiast, i słusznie, strzelając i trafiając w napastnika” – twierdzą adwokaci cytowani przez oddział NBC z Chicago.

W opinii prawników w obawie o życie Rittenhouse nie miał innego wyjścia jak strzelać w kierunku tych, którzy go atakowali. Uciekł się do „nadanego przez Boga, konstytucyjnego, powszechnego i ustawowego prawa do samoobrony”- twierdzą adwokaci.

Rittenhouse został zatrzymany w środę w Illinois i przebywa w zakładzie karnym dla nieletnich. Stoi m.in. pod zarzutem umyślnego zabójstwa pierwszego stopnia i zabójstwa drugiego stopnia. Nie jest jeszcze jasne, gdzie odbędzie się proces.

Prokuratorzy z hrabstwa Kenosha złożyli dokumenty domagając się jego ekstradycji do Wisconsin. Zgodnie z prawem tego stanu jako 17-latek może być sądzony jako dorosły. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Po postrzeleniu przez policję Afroamerykanina w mieście Kenosha w stanie Wisconsin wybuchły zamieszki. Niestety z zamieszkami zupełnie nie  poradziła sobie policja, więc ludzie musieli brać sprawy w swoje ręce. Ta sprawa jest dla mnie przejrzysta. Obrona w klasycznej postaci. Atak na uciekającego człowieka i to przez grupę łobuzów i skuteczna obrona. Moim zdaniem Kyl Rittenhouse’a wkrótce z więzienia wyjdzie. Nie on tam powinien być, a ci co na niego napadli.

W polskich mediach niestety bezmyślne komentarze. Piszą, że ten chłopak dopuścił się morderstwa. Ludzie, przecież nie wolno powtarzać tego co za oceanem napisał jakiś lewaczek. Trzeba się samodzielnie przyjrzeć sprawie i wyciągnąć wnioski. Ogląd filmu sprawia, że nie bardzo jest o czym dyskutować. Mamy do czynienia z atakiem zgrai “demonstrantów” i skuteczną obroną z użyciem karabinka AR.

Oczywiście świat postępowy, socjalistyczny, lewicowy, który nie rozróżnia dobra od zła, zastrzelenie człowieka w obronie traktuje jako morderstwo. Nie dajmy się jednak zmanipulować, to zwyczajne bzdury. Fakty są jednoznaczne.

Tu dla zainteresowanych depesze PAP, w których między faktami cała kupa bzdur.

Download (PDF, 65KB)

Download (PDF, 64KB)

Download (PDF, 64KB)