Ciąg dalszy sprawy Rittenhousa – agresor żałuje, że nie zastrzelił Kyla Rittenhousa

Jak to się mówi – Facebook i inne media społecznościowe są najlepszym przyjacielem prawnika rozwodowego. Mogą też być najlepszym przyjacielem prawników w sprawie karnej.

Wiadomość od znajomego Gaige Grosskreutza, którego Kyle Rittenhouse postrzelił w ramię, gdy Grosskreutz zaatakował go podczas wtorkowego (25.08) festiwalu nocnego terroru w Kenosha w stanie Wisconsin, pokazuje dlaczego.

Przyjaciel napastnika napisał, że Grosskreutz żałuje, że nie zabił Rittenhouse’a, kiedy miał ku temu okazję.

To wyznanie powinno pomóc znanemu prawnikowi Linowi Wood  w obronie Rittenhouse’a, tak samo jak jego zespołowi #FightBack, czyli fundacji, którą on i dwaj inni prawnicy stworzyli aby bronić prawdziwych Amerykanów przed prawnymi atakami lewicowych ekstremistów.

Nagranie wideo z zajścia, wyznanie Grosskreutza, a teraz osłona prawna ze strony #FightBack może oznaczać, że uda się podważyć kierowany w stronę Rittenhousa fałszywy zarzut popełnienia morderstwa z premedytacją.

Grosskreutz-Rewolwerowiec

Prawne kłopoty Rittenhouse’a wynikają z śmiertelnej konfrontacji z Grosskreutzem i dwoma innymi osobami podczas wtorkowych zamieszek w Kenosha, podczas zamieszek sprowokowanych przez Antifę oraz ruch Black Lives Matter (thenewamerican.com).

Rittenhouse strzelił Rosenbaumowi w głowę po tym, jak ten go zaatakował. Rosenbaum okazuje się być przestępcą seksualnym z wyrokiem na koncie.

Rittenhouse strzelił Huberowi w klatkę piersiową po tym, jak Huber zaatakował go deskorolką. Huber okazuje się być wielokrotnym sprawcę przemocy domowej.

Rittenhouse strzelił Grosskreutzowi w ramię, gdy Grosskreutz ruszył na niego z pistoletem w dłoni. Grosskreutz okazuje się być osobą skazaną już uprzednio za noszenie broni palnej pod wpływem alkoholu.

Wideo pokazuje wyraźnie tą serię ataków na 17-latka z Antiochii w stanie Illinois, który udał się do Kenoshy, aby pomóc policji i mieszkańcom bronić swojego miasta i majątku przed tłumem terrorystów.

Martwi ludzie nie opowiadają żadnych historii, ale Grosskreutza dusiło coś co po prostu musiał powiedzieć.

Andy Ngo, młody dziennikarz będący częstym celem ataków Antify (thenewamerican.com), w odwecie za dokumentowanie ich taktyki terroru podczas tego, co CNN i inne media głównego nurtu nazywają “pokojowymi protestami”, odnalazł wpis na Facebooku należący do jednego z kumpli Grosskreutza.

Jacob Marshall opublikował tę wiadomość po wizycie u Grosskreutza w szpitalu:

Więc dzieciak strzelił do Gaige’a, a Gaige wyciągnął broń i wycofał się z bronią w ręku. Właśnie rozmawiałem z Gaige’em Grosskreutz’em, on żałuje tylko, że nie zabił dzieciaka, zawahał się przed wyciągnięciem broni i wpakowaniem w niego całego magazynka. Tchórz.

Oczywiście strona Marshalla jest prywatna.

#FightBack na ratunek

Co do Wooda i jego zespołu, założyli #FightBack aby jak mówi ich strona internetowa “służyć cichej większości, która stoi w obliczu wyzwań dla ich praw obywatelskich i konstytucyjnych w tym czasie ingerencji rządu, masowych protestów, przemocy i niepewności”. (fightback.law)

W czwartkowy wieczór Wood napisał na Twitterze, że jego kolega John Pierce zebrał zespół prawny do obrony Rittenhouse’a, ale rodzina oskarżonego będzie musiała go oficjalnie wynająć, zanim zespół będzie mógł rozpocząć pracę.

Największym zwycięstwem Wooda nad radykalną lewicą było ostatnio doprowadzenie do końca sprawy o zniesławienie założonej przez Nicholasa Sandmanna, ucznia z liceum który został oczerniony w środkach masowego przekazu po tym jak w 2019 roku człowiek podający się za bohatera wojennego indiańskiego pochodzenia napastował go w Lincoln Memorial. (thenewamerican.com)

Wood reprezentował również Richarda Jewella, bohatera, fałszywie oskarżonego o bycie terrorystą odpowiedzialnym za podłożenie bomby w Atlancie podczas Letniej Olimpiady w1996r. (en.wikipedia.org)

Cort Kirkwood (thenewamerican.com Maciej Rozwadowski)