Z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa: 37-latek w Wągrowcu został zadźgany nożem

2020-09-10 20:25 (PAP) Wielkopolskie/ Podejrzewany o zabicie 37-latka w Wągrowcu zatrzymany po obławie

Przed godz. 20 policjanci zatrzymali w Wągrowcu (woj. wielkopolskie) mężczyznę podejrzewanego o zabicie nożem swojego szwagra. 43-letni Tomasz M. był poszukiwany w czwartkowe popołudnie przez około 100 policjantów.

Oficer prasowy wągrowieckiej policji mł. asp. Dominik Zieliński przekazał PAP, że mężczyzna został zatrzymany u zbiegu ulic Jeżyka i Średniej. “Dyżurny policji dostał informację, że mężczyzna był widziany w rejonie ulicy Średniej. Podczas zatrzymania nie stawiał oporu” – powiedział policjant.

Tomasza M. szukało około 100 policjantów z Wągrowca i Poznania. Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał, że mężczyzna jest podejrzewany o zabicie w czwartkowe popołudnie swojego 37-letniego szwagra. “Doszło do sprzeczki, podczas której ugodził go nożem” – powiedział Borowiak. Dodał, że 43-latek mieszkał wraz z rodziną swojej siostry.

Poszukiwany Tomasz M. był w przeszłości osiem razy notowany przez policję ws. kradzieży pieniędzy z kościelnych skarbonek. (PAP)

Co to ma być? Informacja o sukcesie policji? W socjalistycznej myśli logiki, która brzmi:

za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje.

– mamy tu przykład spektakularnej klęski polskiej policji. Policja nie zapewniła bezpieczeństwa 37-latkowi, który został nożem zadźgany.

Gdyby zaś uznać, że ta logika to jest wielki bullshit, o  czym jestem przekonany, to policja zrobiła co do niej należało, czyli ujęła osobę, która prawdopodobnie popełniła przestępstwo. Tak oczywiście powinno być i do tego ograniczają się możliwości policji. No przecież nikt o zdrowych zmysłach nie będzie twierdził, że za osobiste bezpieczeństwo obywatela odpowiada policja lub jakakolwiek inna służba państwa.

Do brony przed atakiem nożem potrzeba albo umiejętności w walce wręcz, albo po prostu jakiś pistolet i trochę obeznania w używaniu broni. Wszystko to powinno być w zasięgu każdego przestrzegającego prawa obywatela. Niestety socjalizm w Polsce sprawia, że nie będzie to faktem, póki socjalistyczne partie jak np. PiS będą sprawowały władzę. Dzisiaj już to widać doskonale, że w kolejnym sejmie musi być więcej i więcej posłów jak poseł Sośnierz i jemu podobni.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić