Pierwsza w Polsce klasa liceum o profilu łowiectwo została utworzona w Słupsku

Na profilu na Facebook Polskiego Związku Łowieckiego – Zarząd Okręgowy w Słupsku ciekawa informacja. Ogłoszone zostało, że w Słupsku została utworzona pierwsza w Polsce klasa liceum o profilu łowiectwo.

W dniu 2.09.2020 r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Zarządem Okręgowym PZŁ w Słupsku, a Pomorskim Liceum Biznesu dla dorosłych w Słupsku i Centrum Edukacyjnym Technik, które przewiduje otworzenie pierwszej w Polsce klasy łowieckiej w liceum dla dorosłych. Zarząd Okręgowy PZŁ w Słupsku objął patronatem klasę i ogłasza, że będzie aktywnie uczestniczył w przekazywaniu wiedzy.

Słuchacze zapoznają się między innymi z historią łowiectwa, tradycją i etyką łowiecką. Będą elementy sokolnictwa, kynologii oraz strzelectwa myśliwskiego. Zajęcia ze strzelectwa będą odbywały się na strzelnicy myśliwskiej. Przedmiotem zajęć będzie również ochrona przyrody, gospodarowanie populacjami zwierząt, biologia zwierząt łownych.

Moim zdaniem bardzo ciekawy pomysł i warty naśladowania. Łowiectwo w Polsce pod rządami lewactwa z PiS jest w wyraźnej niełasce. Takie inicjatywy jak ta są małymi krokami, które mogą odmienić sytuację myśliwych.

Pozytywny obraz łowiectwa powinien być czymś normalnym w normalnym i zdrowym społeczeństwie. Niestety zła sława PZŁ ciągnąca się za tym zrzeszeniem, wciąż nie została pokonana. Można to zmienić tylko ciężką pracą u podstaw. Ta sprawa jest takim wysiłkiem.

Podoba mi się to, brawo!