Broń palna nie służy do strzelania do 9-letniego dziecka!

2020-09-15 17:33 (PAP) Wielkopolskie/ Nie żyje 30-letnia policjantka ze Swarzędza i jej 9-letni syn

W lesie koło Środy Wielkopolskiej znaleziono we wtorek po południu zwłoki 30-letniej policjantki i jej 9-letniego syna. Funkcjonariuszka była poszukiwana od rana po tym, jak nie zgłosiła się do pracy – poinformowała wielkopolska policja.

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przekazał PAP, że po tym, jak we wtorek rano policjantka nie zgłosiła się do pracy w komisariacie w podpoznańskim Swarzędzu, został wszczęty alarm i rozpoczęto poszukiwania. “Po południu, w lesie koło Środy Wlkp. znaleziono jej zwłoki i zwłoki jej syna” – podał Borowiak.

Dodał, że śmierć funkcjonariuszki może mieć związek z jej sprawami osobistymi. 30-latka pracowała w policji od sześciu lat. “Była wyróżniającą się policjantką. Miało bardzo dobrą opinię wśród kolegów i przełożonych” – zaznaczył Borowiak.(PAP)

Autentycznie jestem poruszony. Jak można było dopuścić się takiej zbrodni. Jaki obłęd musi wejść w głowę człowieka, jakie zło zagościć w jego sercu, aby zrobić coś takiego. Nie silę się nawet aby to zrozumieć. Tragedia dla najbliższych, przecież ten chłopczyk ma ojca, dziadków, kolegów. Pani policjantki mi nie szkoda, swój los wybrała sama, ale jakim prawem zadecydowała za 9-letniego chłopca?!

Jeżeli prawdą jest to co znalazłem na Twitter, a Stumbras dobre źródło informacji, to się pytam publicznie: komu wy w tej policji dajecie do ręki broń palną?! Jak tak dalej pójdzie, to Polacy będą przechodzić na drugą stronę ulicy gdy zobaczą uzbrojonego policjanta. Wcale nie żartuję, bo takie sprawy nie są właściwe dla żartów. Przypadków, wypadków i przestępstw z udziałem broni i policjantów, mam wrażenie, jest coraz więcej.

Policja moim zdaniem przeżywa naprawdę poważny kryzys. Nie wiem czy jest spowodowany. Nie wiem jak to zmienić. Widzę co się dzieje. Widzę i smucę się razem z tymi policjantami, a często byłymi policjantami, którzy widząc co się dzieje mówią to i są bezradni, bo nikt ich nie chce słuchać.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić

2020-09-16 13:53 (PAP) Wielkopolskie/ Biegły wykluczył udział osób trzecich w śmierci policjantki i jej syna

Według śledczych w sprawie śmierci 30-letniej policjantki z komisariatu w podpoznańskim Swarzędzu i jej 9-letniego syna doszło do tzw. rozszerzonego samobójstwa. Zwłoki matki i dziecka znaleziono we wtorek w lesie koło Środy Wielkopolskiej.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał w środę PAP, że na miejscu ujawnienia zwłok funkcjonariuszki i jej syna zabezpieczono broń służbową policjantki. “Biegły wstępnie wykluczył, żeby do śmierci obojga przyczyniły się osoby trzecie” – powiedział.

“W czwartek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Będziemy ustalać, jaki ostatecznie był mechanizm śmierci, zarówno policjantki, jak i jej dziecka. Na razie nie znamy żadnych motywów, które by nas skierowały na to, dlaczego kobieta to zrobiła” – przyznał.

We wtorek rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował, że ciała 30-letniej policjantki i jej syna znaleziono po południu w lesie koło Środy Wielkopolskiej. Funkcjonariuszka była poszukiwana po tym, jak rano nie stawiła się na służbę.

Kobieta pracowała na jednym z posterunków komisariatu w podpoznańskim Swarzędzu. Służyła w policji od sześciu lat. Borowiak dodał, że śmierć może mieć związek z jej sprawami osobistymi. Zaznaczył, że była wyróżniającą się policjantką z bardzo dobrą opinią wśród kolegów i przełożonych. (PAP)