Największy związek zawodowy policjantów w USA otwarcie popiera Trumpa

Patrick Yoes, przewodniczący liczącego 350 tys. osób związku zawodowego policjantów Fraternal Order of Police (FOP), największego związku policyjnego w kraju, powiedział 5 września, że członkowie jego organizacji poparli Prezydenta Trumpa  w jego kampanii reelekcyjnej w związku z licznymi stanowczymi apelami prezydenta o przywrócenie prawa i porządku. Yoes ogłosił poparcie FOP dla Trumpa w wywiadzie dla Neila Cavuto w programie Fox News Cavuto Live, dzień po oficjalnym ogłoszeniu tej informacji przez władze związku.

Yoes powiedział Cavuto: “Zdecydowanie i jednogłośnie poparliśmy prezydenta Trumpa”.

“W ciągu ostatnich czterech lat bardzo ściśle współpracowaliśmy z Prezydentem Trumpem przy wielu inicjatywach”, kontynuował Yoes. “Jedną z nich była ustawa o Pierwszym Kroku (bop.gov), która jest największą reformą policji, jaka miała miejsce w ostatnim czasie. Byliśmy bardzo dumni, że jesteśmy jedyną organizacją pracowniczą która podniosła temat  i uznała, że chce znaleźć sposób na poprawę i ulepszenie systemu sądownictwa karnego”.

Yoes zauważył, że wśród inicjatyw, w których FOP współpracowała z Trumpem, znajdują się zarządzenia prezydenta w sprawie reformy organów ścigania w warunkach patowej sytuacji w Kongresie. W dniu 16 czerwca, Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze zatytułowane “Bezpieczna policja dla bezpiecznych społeczności”, stwierdzając później: “Zarówno bezpieczeństwo publiczne jak i zaufanie publiczne są kluczowe dla misji egzekwowania prawa.” W tweecie wysłanym w noc przed podpisaniem ustawy, Trump powiedział: “Jutrzejsze rozporządzenie wykonawcze utrzyma jasne i wysokie standardy policyjne, będzie promować odpowiedzialność w egzekwowaniu prawa i umożliwi wsparcie policjantów poprzez konstruktywne zaangażowanie społeczności”.

Yoes podsumował dobre stosunki robocze jakie jego związek miał z prezydentem i jak reagował on na ich inicjatywy, zauważając: “Mogę wam powiedzieć, że jako organizacja wielokrotnie kontaktowaliśmy się z prezydentem, aby porozmawiać o wielu kwestiach dotyczących stabilności egzekwowania prawa i ani razu nie odeszliśmy bez bardzo konstruktywnego dialogu i konkretnych wyników”.

FOP nie jest jedynym związkiem policyjnym, który poparł prezydenta. 23 sierpnia Thomas Mungeer, prezydent New York State Troopers Police Benevolent Association, który reprezentuje prawie 6 tys. aktywnych i emerytowanych oficerów policji, powiedział New York Post, że jego związek będzie wspierał Trumpa.

“Donald Trump ma nasze poparcie. Prezydent Trump wspierał nas, kiedy tak wielu ludzi zwróciło się przeciwko nam.”

Mungeer powiedział również gazecie, że Joe Biden “wspierał policjantów w przeszłości, ale teraz odwrócił się od nas plecami.”

Zaledwie dziewięć dni wcześniej, Patrick Lynch, prezes liczącego 24 tys. członków New York City Police Benevolent Association (NYCPBA), największego związku zawodowego stróżów prawa w stanie, również oficjalnie poparł reelekcję Trumpa.

Lynch ogłosił:

Mam na koncie 36 lat pracy w policji w tym 21 lat jako prezes tej wspaniałej organizacji. Nie pamiętam, kiedy oficjalnie ogłosiliśmy poparcie dla jakiegokolwiek kandydata na prezydenta. Do teraz. I to jest bardzo ważne. Panie prezydencie, tam na zewnątrz my walczymy o swoje życie. Nie chcemy, aby brutalne protesty i postępująca anty-policyjna retoryka rozprzestrzeniły się na resztę kraju.

Warren Mass (thenewamerican.com tłumaczenie Maciej Rozwadowski)