We Francji przedstawiciele lewackich NGO domagają się zakazu polowań – w Polsce wkrótce i PiS podejmie ten temat

2020-09-21 12:09 (PAP) Francja/ NGO żądają zaprzestania polowań: Francuska organizacja pozarządowa Abolissons la venerie Aujourdhui (AVA) i międzynarodowe stowarzyszenie Fur Free Alliance żądają od resortu transformacji ekologicznej wprowadzenia zakazu polowań.

Ponowne protesty organizacji broniących zwierząt AVA przeciwko organizowaniu polowań, które są bardzo popularne wśród francuskich polityków, wywołał wyczerpany ucieczką przed psami i myśliwymi jeleń. Przez wiele godzin w sobotę zwierzę leżało półżywe na placu budowy w centrum Compiegne w departamencie Oise na północ od Paryża.

„To jest przykład tego, do czego prowadzi polowanie z psami” – stwierdził rzecznik grupy AVA Stanislas Broniszewski, cytowany przez stację France Info. „10 metrów od nas jest jeleń z językiem na betonie. Nie wiemy, czy dojdzie do zatrzymania akcji serca. W XXI wieku nie ma sensu być świadkiem takich barbarzyńskich scen” – mówił Broniszewski, apelując do minister Barbary Pompili o wprowadzenie zakazu polowań.

Policja zabezpieczyła teren, gdzie przebywał jeleń, gdy działacze z grupy AVA filmowali miejsce zdarzenia. Przed przyjazdem weterynarza, zwierzę uciekło do lasu. Myśliwi zgodnie z przepisami „ułaskawili” zwierzę. Obowiązujący od marca 2019 roku dekret zakazuje zabijania zwierząt znajdujących się na terenie zamieszkanym lub handlowym.

Kilka dni temu rozpoczął się sezon łowiecki we Francji, a prefektura Oise wydała zarządzenie ograniczające wstęp do lasu Compiegne w niektóre dni z powodu polowań. Decyzja jest ostro krytykowana przez działaczy AVA, którzy potępiają zawładnięcie lasu na korzyść myśliwych.

Przedstawiłem jedynie fragment depeszy PAP. Cała depesza składała się z dwóch wątków. Pierwszy to polowania, drugi to zakaz hodowania zwierząt na futra. W Polsce pod rządami lewicy z PiS kolejność jest odwrotna. U nas najpierw lewacy zakazują hodowli zwierząt na futra, a za jakiś czas zajmą się polowaniami. Moim zdaniem to tylko kwestia czasu i tego czy uda się naczelnemu lewakowi RP – Kaczyńskiemu postawić na swoim i przepchnąć ustawę zwaną w sieci #PiątkaPrzeciwRolniom.

Pierwsze kroki ku temu o czym piszę już zostały podjęte. Za sprawą tej skrajnie lewicowej partii PiS młodzi ludzie, którzy nie mają 18 lat nie mogą uczestniczyć w polowaniach. Zabranie 17-letniego syna na polowanie to przestępstwo. Ojciec myśliwy został nazwany przestępcą, za to tylko, że chce synowi przekazać własne wartości, tradycje. Ten zakaz to dzieło towarzyszy z PiS, oni to uchwalili w poprzedniej kadencji Sejmu. Kolejna sprawa to poparcie przez rząd PiS unijnego zakazu amunicji ołowianej. Pisałem o tym we wpisie pt. Socjalistyczny rząd “zjednoczonej prawicy” poparł unijny zakaz amunicji zawierającej ołów.

Zaobserwowałem, że ilekroć pojawiają się medialne doniesienia o polowaniach, są to krwawe obrazy. Dominuje negatywny przekaz. Nie ma pozytywnego przekazu z tej odwiecznej tradycji człowieka. Pewnie w jakiejś mierze ponoszą odpowiedzialność za to sami myśliwi, którzy nie wiem czy boją się prezentować swoje tradycje, czy nie chcą prowokować. Moim zdaniem to błąd, że schowali się w lesie i myślą, że nikt ich nie podgląda. Sowiecka mentalność ciszej będziesz – dalej zajdziesz, jest skrajnie błędna.

Oto przykłady tego jak przedstawia się polowania w ten lewicowy wspaniały kraj:

4.10.2020, 11:21 Łódź (PAP) Łódzkie/ Kobieta została postrzelona podczas polowania dla cudzoziemców

Policja zatrzymała 60-letniego Holendra do wyjaśnienia po postrzeleniu kobiety podczas polowania w powiecie wieluńskim (woj. łódzkie). 46-latka została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Łodzi – poinformowała rzeczniczka wojewódzkiej policji mł. insp. Joanna Kącka


09.09.2020, 14:10 Wrocław (PAP) Dolnośląskie/ Padł koń postrzelony na pastwisku przez myśliwego

W powiecie lubańskim padł koń postrzelony przez myśliwego. Prezes koła łowieckiego, które prowadziło tam polowanie, ocenił, że był to nieszczęśliwy wypadek. Sprawę wyjaśnia zarówno rzecznik dyscyplinarny związku łowieckiego, jak i prokuratura.


17.09.2020, 07:34 Pekin (media/PAP) Na świecie zabija się rocznie ok. 100 mln zwierząt futerkowych

Co roku na świecie hoduje się, a następnie zabija ok. 100 mln zwierząt futerkowych – szacuje organizacja Humane Society International (HSI). Są to głównie norki, lisy i jenoty. Z ich skóry produkuje się nie tylko futra, ale i dodatki oraz akcesoria do odzieży.

Co roku u zachodnich wybrzeży Kanady na futra zabija się kilkadziesiąt tysięcy fok grenlandzkich. Według HSI 97 proc. zabijanych przy użyciu pałek lub specjalnych młotków bądź broni palnej zwierząt stanowią młode poniżej trzeciego miesiąca życia. Organizacja opisuje liczne przykłady niestosowania się myśliwych do kanadyjskiego prawa o ochronie zwierząt, zarzuca także władzom nieegzekwowanie przepisów. Polowanie na foki opisuje jako działanie “nieakceptowalnie okrutne”, które przynosi znikome korzyści ekonomiczne lokalnej społeczności. Foki zabijane są również w mniejszej skali u wybrzeży Grenlandii, Norwegii, Namibii oraz Rosji.


Polowanie i hodowla zwierząt na futra to moim zdaniem dwie strony tego samego medalu. Zakazanie jednego prowadzi do zakazu drugiego, jedno jest konsekwencją drugiego. Mechanizm jest naprawdę przejrzysty. Z tego powodu twierdzę, że jest tylko kwestią czasu podjęcie intensywnej krucjaty przeciwko myśliwym. Może nie będzie to całkowity zakaz, ale będzie intensywne niszczenie PZŁ, przedstawianie myśliwych jako pijanych morderców. Cel moim zdaniem jest już obrany – zniszczyć łowiectwo, oczywiście pod pozorem jakiegoś dobrego dzieła.

Dalszym etapem będzie zakaz posiadania broni. Zakaz polowań – zakaz posiadania broni, przecież to naturalna konsekwencja. Oby tylko nie było tak, że posiadacze broni co to dziurawią kartki na odległość w ramach rywalizacji sportowej, nie zaczęli krytykować myśliwych. Obserwuję takie nierozumne wybryki w internecie. Wszyscy, którzy chcą legalnie posiadać broń są po tej samej stronie barykady. Oni – lewicowi postępowcy z PiS – stoją tam gdzie kiedyś stało ZOMO, my posiadacze broni po różnym tytułem, stoimy pod tym samym przez nich formułowanym zarzutem.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić