Donald Trump: Nie bójcie się Covid-u. Nie pozwólcie, by zdominował wasze życie

2020-10-06 05:15 (PAP) USA/ Trump do Amerykanów: nie bójcie się koronawirusa

Po powrocie w poniedziałek ze szpitala do Białego Domu prezydent Donald Trump wyszedł na balkon, zdjął maseczkę i zasalutował do odlatującego śmigłowca. Nie bójcie się koronawirusa – mówił w nagraniu ze swojej rezydencji.

“Nie dajcie mu się zdominować, nie bójcie się go. Pokonamy go. Mamy najlepszy sprzęt medyczny i lekarstwa” – powiedział prezydent o walce z koronawirusem. Ocenił też, że “dużo się nauczył”.

Amerykański przywódca spędził w wojskowym szpitalu Walter Reed pod Waszyngtonem trzy doby. Wcześniej w piątek w Białym Domu miał gorączkę, podano mu tlen. Pobyt w ośrodku medycznym miał charakter zapobiegawczy, a stan zdrowia prezydenta USA od piątku poprawia się – zapewnia jego zespół medyczny.

W niedzielę po południu prezydent zaskoczył swoich zwolenników, zgromadzonych przed wojskowym szpitalem Walter Reed, odbywając przejażdżkę samochodem i pozdrawiając sympatyków zza szyby pojazdu. Jak zaznaczył Meadows, przejazd odbył się za zgodą sztabu medycznego.

“Czuję się naprawdę świetnie. Nie bójcie się Covid-u. Nie pozwólcie, by zdominował wasze życie” – napisał w poniedziałek Trump na Twitterze. Dodał, że “czuje się lepiej niż 20 lat temu”.

Trump to prawdziwy lider, moim zdaniem również odważny człowiek. Żadem tam tchórzliwy kacyk odizolowany od ludzi. Ten charakterystyczny gest Trumpa po pojawieniu się w Białym domu, gdy publicznie zdejmuje maskę i staje na tarasie przed publicznością. Tu nie ma przypadków, Prezydent poza mówieniem daje też niewerbalne znaki.

To nie znaczy, że Trump jest antymaseczkowcem, ale to moim zdaniem kontynuacja słów o odwadze, o tym aby nie pozwolić zagonić się do niewoli, domowego aresztu z powodu wirusa.

Taki jak zaprezentował Trump przekaz, jest ludziom na całym świecie potrzebny. Gdy media, przywódcy, nakręcają histeryczny strach przed koronawirusem, co z kolei jest wykorzystywane do okradania nas z ostatków naszej wolności, taki lider jak Trump mówiący do całego tak naprawdę świata: nie bójcie się, nie pozwólcie aby wirus zdominował wasze życie – to musi mieć znaczenie.

Podoba mi się ten przekaz. Jestem za Trumpem! Strach jaki chcą nam włożyć do głów z okazji koronawirusa nie ma na celu naszego dobra, to metoda kierowania naszym życiem. Emocje kierują ludzikim postępowaniem. Emocje zabierają rozsądek. Emocje utrudniają świadome decyzje. Do tego siewcom strachu potrzebne jest to abyśmy się bali.

Pisałem wiele razy, że ta chińska zaraza istnieje, zakaża, ale nie możemy pozwolić na zamknięcie nas w izolatkach, bo prawo decydowania o sobie jest ważniejsze niż covid. Nie możemy pozwolić zakazić się strachem, bo strach jest wrogiem wolności. Ogląd rzeczywistości pozwala na twierdzenie, że w ogromnej większości zakażenia wirusem nie stanowią problemu.

Dla nieczęstego zjawiska ciężkich przypadków zarazy, podgrzanego medialną histerią, nie można zmienić życia na styl więzienny. Nie można z tego powodu dać legitymacji rządowym kacykom, wtłoczenia nas w świat elektronicznej kontroli.

Tak więc nie bójcie się Covid-u, nie pozwólcie, by zdominował wasze życie. Od siebie  dodam, bądźcie w tym co robicie rozsądni.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić