W Niemczech obława na grupę rekonstruktorów występującą w mundurach Wehrmachtu

2020-10-16 22:24 (dpa/PAP) Niemcy/Obława na uzbrojoną grupę występującą w mundurach Wehrmachtu

W trakcie przeprowadzonej na południu Niemiec obławy na grupę, której członkowie występowali na plenerowych imprezach w mundurach Wehrmachtu i z wojskową bronią, policja oddała strzał, by otworzyć drzwi jednego z przeszukiwanych mieszkań – poinformowała w piątek policyjna rzeczniczka.

Dodała, że nikt nie odniósł przy tym obrażeń. Wszystkie rewizje w kompleksie leśnym oraz w 17 lokalach mieszkalnych w Badenii-Wirtembergii i w Bawarii odbyły się bez jakiegokolwiek oporu ze strony podejrzanych. W obławie uczestniczyło około 400 policjantów, w tym funkcjonariusze jednostek specjalnych.

Celem akcji było zebranie dowodów rzeczowych dla śledztwa wszczętego wobec 19 mężczyzn i kobiet w wieku od 27 do 77 lat podejrzanych o naruszenie między innymi ustawy o zgromadzeniach i ustawy o broni wojskowej. Na razie wobec nikogo z nich nie zastosowano tymczasowego aresztu.

Skonfiskowano między innymi komputer, znaczną ilość broni, amunicję, części mundurów, pojazdy i wrogie porządkowi konstytucyjnymi symbole. Przeprowadzono fachową ekspertyzę znalezionych granatów, dwa ich zapalniki zostały w sposób kontrolowany zdetonowane. W niektórych przypadkach do odtransportowania zabezpieczonych materiałów potrzebne były ciężarówki.

Biegli mają teraz ustalić, czy chodzi tu o broń nadającą się do użytku bojowego. Bodźcem dla podjęcia czynności śledczych było doniesienie o grupie uzbrojonych osób w mundurach Wehrmachtu, które miały zorganizować sobie spotkanie w budynku na terenie sąsiadującego z Bawarią powiatu Biberach w Badenii-Wirtembergii.

Policyjna rzeczniczka nie była na razie w stanie powiedzieć, czy członkowie grupy mieli zamiar użyć broni. To samo dotyczy motywów, jakimi się kierowali. Natomiast według krajowego ministra spraw wewnętrznych Badenii-Wirtembergii Thomasa Strobla obława była “dobrym, mocnym ciosem przeciwko dążeniom ekstremistycznym”. (PAP)

fot. zlot-darlowo.pl

Na niemieckim prawie to ja się nie znam, ale jak pojawiają się tego rodzaju depesze, to wyczuwam zapotrzebowanie rządzących socjalistów na podobne akcie w Polsce. Nie wierzę tym ludziom w ani jedno ich słowo. Socjalizm to ideologia wroga wszelkiej normalności. Wyznawcy socjalizmu to wrogowie zdrowego społeczeństwa. PiS to właśnie tacy ludzie – moim zdaniem oczywiście.

Pamiętam już pojawiła się jakiś czas temu depesza PAP o tym jak to na stoisku na targu staroci czy jakiejś wystawie historycznej, dzielna policja zabezpieczyła amunicję niby z wykopków. Zrobiła się z tego poważna sprawa. Dzielni policjanci zamiast odwrócić wzrok od złomu leżącego na straganie zrobili aferę, która trafiła do serwisu PAP.

Moim zdaniem w Polsce jest całkiem sporo rekonstruktorów, a socjalistyczna władza potrzebuje coraz bardziej odwracania uwagi od swoich klęsk. Najlepiej się odwraca uwagę emocjami skierowanymi ku jakimś zupełnie błahym sprawom, ale groźnie brzmiącym. Broń, granaty itp. to bardzo groźnie brzmi.

No więc piszę sobie moje, oczywiście niczym nieuzasadnione, przemyślenia. 🙂 Żyjemy w coraz bardziej opresyjnym państwie, gdzie rządzą złe emocje, strach, nienawiść, prywata, polityczne zemsty przy użyciu instytucji państwa i podejrzliwość. Wymarzone miejsce dla socjalistów, nie do wytrzymania dla normalnych ludzi.

Takie mam popołudniowe przemyślenia. Dziękuję za uwagę. 🙂

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić