Z cyklu broń ratuje życie: Policja zastrzeliła uzbrojonego mężczyznę, który groził przechodniom w Awinionie

2020-10-29 15:04 (PAP) Francja/ Policja zastrzeliła uzbrojonego mężczyznę, który groził przechodniom w Awinionie (opis)

Policja zastrzeliła w czwartek uzbrojonego mężczyznę, który groził przechodniom i zaatakował patrol policji w Awinionie na południu Francji. Według dziennika “Le Figaro” mężczyzna miał problemy psychiczne.

Według świadków wyposażony w pistolet napastnik próbował atakować przechodniów na ulicy i krzyczał “Allahu Akbar”. Do zdarzenia doszło około godz. 11.15 w dzielnicy Montfavet.

Wcześniej radio Europe 1 informowało, że napastnik uzbrojony był w nóż, ale w zaktualizowanej wersji artykułu na ten temat mówi już o broni palnej.

Patrol policji początkowo postrzelił mężczyznę gumową kulą, jednak ten nadal usiłował atakować policjantów. Funkcjonariusze użyli więc swojej broni służbowej – poinformowała policja. Podejrzany zmarł w wyniku odniesionych ran.

Według źródeł „Le Figaro” napastnik miał w przeszłości problemy ze zdrowiem psychicznym. Niedaleko miejsca zdarzenia znajduje się szpital z oddziałem psychiatrycznym.

Zdarzeniem w Awinionie nie zajęła się na razie Krajowa Prokuratura Antyterrorystyczna – informuje „Le Figaro”.

Atak nastąpił dwie godziny po ataku w bazylice Notre Dame w Nicei, gdzie nożownik krzyczący “Allahu Akbar” zabił trzy osoby, a kilka innych ranił. Napastnik został ujęty. (PAP)

Broń palna jest bardzo skuteczna wobec nożownika, o ile się ją posiada i ma prawo używać. Mają przechodnie szczęście, że akurat w tym miejscu była policja. Tego samego dnia w Nicei już takiego szczęścia nie mieli…

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić