Z cyklu broń ratuje życie: dwóch uzbrojonych bandytów napadło na dom, spotkanie z uzbrojonym domownikiem przeżył jeden

W miejscowości Weslaco w Teksasie dwóch uzbrojonych mężczyzn wdarło się do cudzego domu. Spotkanie z uzbrojonym napastnikiem przeżył tylko jeden z naastników.

W niedzielę 8 listopada 2020 roku. Przed godziną 16 dwóch łobuzów weszło do domu. Byli uzbrojeni, mieli maski na twarzach, do domu nie byli zaproszeni.

Domownik był oczywiście uzbrojony. Strzelił do łobuzów. Uciekli, wsiedli do samochodu i odjechali z miejsca przestepstwa. Przybyła na miejsce policja przyjęła oświadczenie od domownika i rozpoczęła poszukiwania złoczyńców.

Jeden z nich został znaleziony z ranami postrzałowymi. Zmarł w szpitalu. Drugi ze złoczyńców jest na wolności. Miejscowy szeryf prosi mieszkańców o kontakt każdego kto ma wiedzę o sprawie.

(źródło themonitor.com)

W miejscowości Koziadroga na Podkarpaciu dwóch uzbrojonych mężczyzn wdarło się do cudzego domu. Spotkanie z agresywnym uzbrojonym napastnikiem niestety  przeżył tylko jeden z nich. Podejrzany o morderstwo Adam W. został aresztowany.

W niedzielę 8 listopada 2020 roku. Przed godziną 16 dwóch mężczyzn pojawiło się do domu w miejscowości Koziedrogi. Mieli  sprawdzie uzbrojeni, mieli maski na twarzach z powodu przestrzegania rygorów epidemiologicznych, ale nie okazywali wobec gospodarza agresji. Być może zabłądzili.

Domownik był niestety agresywny i uzbrojony. Zaczął strzelać do przybyłych osób. Mężczyźni wobec napaści uciekli, odjechali z miejsca przestepstwa. Przybyła na miejsce policja zatrzymała właściciela domu, jego wersja będzie sprawdzana w dalszym postępowaniu.

Z  uwagi na to, że jeden z przybyłych do domu mężczyzn zmarł na skutek odniesionych prokuratura postawiła zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Sąd aresztował mężczyznę, który strzał. Drugi z mężczyzn do których strzelał właściciel nieruchomości jest pokrzywdzonym w sprawie. Zapewnił, że nie miał złych zamiarów wobec agresywnego domownika, który bez żądnego powodu zaczął strzelać.

Podejrzany o zabójstwo posługiwał się legalną bronią, a sytuacja zmusza do podjęcia dyskusji o konieczności ograniczenia dostępu do śmiercionośnej broni. Polity prawicowej partii PiS raz z Lewicą przygotują projekt ustawy.

(wiadomość z Polski gdyby podobna sytuacja miała się zdarzyć – tak to sobie wyobrażam)

Za jakiś czas… gdyby wiadomość jakimś cudem dotarła do ministra sprawiedliwości, być może by broniącego się domownika wypuszczono, ale policja by mu zabrała broń, cofnęła pozwolenie, a postępowanie trwałoby nadal. Pokrzywdzony, który przeżył byłby cały czas pokrzywdzonym.

Gdyby każdy kto czytuje bloga trybun.org.pl regularnie wspierał Fundację Trybun.org.pl, dużo więcej dałoby się zrobić