Z cyklu policja nie zapewniła bezpieczeństwa: pomocy napadniętemu mężczyźnie udzielili sąsiedzi

Kolejny przykład bezradności policji w realizacji pisowskiej idiotycznej filozofii, że to policja zapewnia obywatelom osobiste bezpieczeństwo. Zarazem przedstawiam moim zdaniem próbę dopisania do sukcesu obywateli policji. Policja nie uczestniczyła w udaremnieniu rozboju. Dla wykazania tej ostatniej tezy zaznaczę stosowne fragmenty depeszy.

2020-12-11 12:15 (PAP) Małopolskie/ Dzięki sąsiadom udaremniono próbę rozboju

Dzięki reakcji sąsiadów, którzy przybiegli z pomocą i wezwali policję, udaremniona została w czwartek wieczorem próba napadu na 62-latka. Do jego domu pod Oświęcimiem wtargnęło dwóch napastników. Krótko potem byli już pod kluczem – podała oświęcimska policja.

Oświęcimscy policjanci w cztery godziny wytropili i zatrzymali dwóch sprawców podejrzanych o usiłowanie rozboju. Znaleźli przy nich narkotyki oraz atrapę pistoletu, którym grozili pokrzywdzonemu” – powiedziała w piątek rzecznik policji w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Napastnicy weszli do domu 62-latka w czwartek wieczorem. Grożąc mu przedmiotem przypominającym broń, zaczęli przeszukiwać mieszkanie. “Wtedy na teren posesji przybiegli sąsiedzi, którzy usłyszeli krzyk mężczyzny. Sprawcy uciekli” – powiedziała Jurecka.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania agresorów. Szybko natrafili na ślad wskazujący, że z napadem mają związek dwaj mieszkańcy powiatu oświęcimskiego: 19-latek i jego o siedem lat starszy kolega.

“Mężczyźni zostali zatrzymani w miejscach zamieszkania. Podczas przeszukania posesji młodszego z nich funkcjonariusze odnaleźli atrapę pistoletu, a także 88 tabletek ecstasy” – powiedziała Jurecka.

Za usiłowanie rozboju mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków można trafić za kraty na 10 lat.

“Na ogromne podziękowania zasługują sąsiedzi, którzy słysząc krzyk nie pozostali obojętni i pospieszyli z pomocą pokrzywdzonemu. Dzięki ich postawie poszkodowany natychmiast uzyskał pomoc, a sprawcy tego karygodnego czynu zostali szybko zatrzymani” – podkreśliła Jurecka. (PAP)

Zdanie: “Dzięki reakcji sąsiadów, którzy przybiegli z pomocą i wezwali policję, udaremniona została w czwartek wieczorem próba napadu na 62-latka.” – jest moim zdaniem dowodem na to jak próbują robić z nas idiotów.

Zdanie jest prawdziwe, ale sugeruje moim zdaniem, że do przybycie sąsiadów i wezwanie policji było przyczyną udaremnienia rozboju. To nie jest prawda.

Zasługi policji w udaremnieniu rozboju nie ma. Policja przybyła jak już napastnicy uciekli. Rozbój się skończył w momencie ucieczki bandytów i do tego czasu nie było tam policji.

Policja odniosła być może sukces wykrywaczy. Tu nie dyskutuję, od tego policja jest aby łapać przestępców. Jednak z całą pewnością to nie za sprawą policji udaremniony został rozbój. Jedyni bohaterowie tej sprawy to sąsiedzi.

Taka jeszcze dwie myśli na koniec. Sąsiedzi wezwali policję. Wiecie z jakiego powodu? Moim zdaniem przyczyna była taka, że potrzebowali kogoś kto będzie dysponował śmiertelną siłą, bo sami nią nie dysponowali. Druga myśl jest taka, że mamy dowód na to, że pierwszą linią obrony przed brutalną przestępczością jest zwyczajny obywatel. Ten kto jest pierwszy w czasie i miejscu zamachu powinien być przede wszystkim uzbrojony. U nas obowiązuje logika odwrócona. Ten kto jest pierwszy ma być rozbrojony, a ten kto przybywa po wszystkim ten ma broń.